Windows.exe virüs mü?

Anonim (156) 3 yıl önce sordu

görev yöneticisinde Windows.exe adında bir dosya var. Dosya konumu C:\Users\murat olarak görünüyor. Dosya bu klasörde ve gizli olarak görünüyor.  Dosya boyutu 32kb dosya ayrıntılarında Ürün aı Ürün sürümü  gibi bilgiler yok.  Windows.exe virüs mü yoksa Windows 10 un bir parçası mı?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 3 yıl önce cevapladı

Windows 10 işletim sisteminde bahseddiğin konumda Windows.exe adında bir sistem dosyası yok. Windows.exe dosyası bir virüs.

Windows.exe virüsü aşağıdaki programlar tarafından tespit edilip temizlenebiliyor.  Aslında bu bir backdoor. Saldırganların sistemine sızması için açık kapı bırakıyor ve oldukça tehlikeli. Bu virüsün adı Backdoor.Bladabindi

Malwarebyes ile temizleyebilirsin. Windows.exe dosyasını Backdoor.Bladabindi olarak bulacaktır.

ESET-NOD32 antivirüs programı Windows.exe dosyasını A Variant Of MSIL/Bladabindi.AH olarak tespit edip temizleyebiliyor.

Yine Emsisoft  programı Windows .exe dosyasını Generic.MSIL.Bladabindi.F1C25943 (B) virüsü olarak buluyor ve temizliyor.

Dr.Web antivirüs programı da Windows.exe dosyasını Trojan.DownLoader26.60185 virüsü olarak tespit edebiliyor.

Bu antivirüs programlarından birini yükleyerek bilgisayarını temizleyebilirsin.