Windows gezgini calismayi durdurdu

blackeagle77 (6) 8 yıl önce sordu
Arkadaslar bilgidayarimi actigimda saat, klasorler,başlat cubugu dahil hic bir sey gelmeden direk "windows gezgini calismayi durdurdu" hatasi veriyor . " Bir sorun programin duzgun calismasini durdurdu.windows programi kapatacak ve cozum varsa size bildirecek " yaziyor.Programi kapat dedigimde bildirim gidiyor ama diger seyler gelmiyor bombos bir ekranla karsilasiyorum . Bekledigim zamanda bir sey degismiyor . Sadece gorev yoneticisine erisebiliyorum. Sistem geri yuklemeyi denedim ise yaramadi . Lutfen yardim edin

Toplam 3 cevap

kenanftl (98) 8 yıl önce cevapladı
  1. Görev yöneticisini açın.
  2. İşlemler yerinden windows gezgini varsa sonlandırın.
  3. Dosyadan yeni görev diyerek adını 'explorer' yapın.
  4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

blackeagle77 8 yıl önce

Kardesim dedigini yaptim explorer yazip tamam dedim aninda ayni hata geldi ekrana

kenanftl 8 yıl önce

http://uzmanim.net/soru/windows-gezgini-calismayi-durdurdu-hatasi/1428 belki bu sana yardımcı olabilir kardeşim.

blackeagle77 8 yıl önce

Kardes attigin linkte bilgisayari kullanmmam gerekiyor ama ben pc yi kullanamiyorum baslat cubugu falan gelmiyor sadecr gorev yoneticisi aciliyor.

kenanftl 8 yıl önce

Bu sorunu almadan önce bilgisayarında bir işlem yaptın mı?

blackeagle77 8 yıl önce

Onceki gece film izledim sabah actigimda boyleydi

cemkara (4215) 8 yıl önce cevapladı

windows gezgini calismayi durdurdu hatasının çözümü için şunu deneyin:

  1. Windows gezgini calismayi durdurdu hatası geldiğinde bilgisayarı düğmeden direkt kapatın.
  2. Bilgisayarı açın.
  3. Hata gelirse tekrar kapatın.
  4. Bu işlemi bir kaç yaptığınızda Windows onarım araçı çalışacaktır.
  5. Daha sonra Windows onarım işletimi yapın.
  6. Onarım işleminden sonra Windows düzelecektir.

Windows kurulum diskiniz varsa onunla da bilgisayarı açarak Windows'u onarabilirsiniz.

blackeagle77 8 yıl önce

Onarim yaptigim zaman sistem geri yukleme yapmami soyluyor yapiyorum fakat bir ise yaramiyor.

temmuz (12505) 8 yıl önce cevapladı

Yönetici yetkisiyle açtığın Komut İsteminde sfc /scannow komutunu çalıştır (Komutu yazdıktan sonra enter'la), taramanın sonuçlanmasını bekle ve bilgisayarı yeniden başlat.

temmuz 8 yıl önce

Bilgisayarı Güvenli Mod'da başlat ve Komut İstemini (cmd) bu modda aç.

blackeagle77 8 yıl önce

Ise yaramadi kardesim