Windows gezgini çalıştırmayı durdurdu

cihan2345 (1) 9 yıl önce sordu

Windows gezgini çalışmayı durdurdu hatası alıyorum win 7 starter kullanıyorum sorun yoktu google chrome diye bi exe dosyası yuklendı hata almaya basladım hiç bişey açılmıyor neye tıklarsam tıklayım aynı hatayı alıyorum format atmayı denedim onda da setupa tıklayınca aynı hata geliyor hiç bişey yapamıyorum nasıl çözücem bu sorunu lütfen yardım edin

Toplam 3 cevap

olcyk (1) 9 yıl önce cevapladı

banada aynısı oldu bugün elektrik kesildi gelince bilgisayarı açtım windows gezgini çalışmayı durdurdu hatası aldım sonra sistemi geri yükledim tekrar bilgisayar açıldığında sorunum ortadan kalktı ben windows 7 professional kullanıyorum

alattin (16999) 9 yıl önce cevapladı

Windows Gezgini çalışmayı durdurdu bu başlığı kontrol edin. Sorun muhtemelen portalsepeti veya netmahal gibi tarayıcı korsanlarından kalma explorerEx.dll dosyasından kaynaklanıyor.

Güvenli kipte açmaya çalışmak veya sistem geri yükleme ile sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.  Burada dikkat etmeniz gereken nokta yukarıda verdiğim linkte bulunan temizleme işlemlerini Güvenli modda yapmanız.

Zararlı yazılımın uzantılarını sildikten sonra sorun düzelecektir.

cihan2345 (1) 9 yıl önce cevapladı

Güvenli mod acılmıyor denedim oda engellenmiş sanırım  sistem geri yükleyemiyorum cunku onada girmiyor hiç birşeye girmiyor

alattin 9 yıl önce

Peki internetten indirdiğiniz bir programı çalıştırabiliyor musunuz?

cihan2345 9 yıl önce

hayır malesef oda olmuyor napcagımı bılmıyorum

alattin 9 yıl önce

Kayıt defteri açılıyor mu? ya da komut istemi?

cihan2345 9 yıl önce

kayıt defteri açılmıyor ama bilgisayarı komut istemi ile güvenli modda çalıştırınca komut istemini kullana biliyorsun o işe yarar mı