Windows ISO USB'ye programsız yazdırma nasıl yapılır?

ybaskin34 (1440) 4 yıl önce sordu

Windows İso Dosyası Usb Diske Nasıl Yazdırılır? Aşağıdaki yöntemde Windows ISO dosyası programsız olarak USB belleğe nasıl yazdırılır bulabilirsiniz.

Toplam 1 cevap

ybaskin34 (1440) 4 yıl önce cevapladı

Farklı bir yöntem ile Windows İso Dosyalarını USB Diske Yazdırma yönteminden bahsedecem.

Öncelikle elimizde İçi Boş USB Disk ve Kuracağımız Windows İso Dosyası bulunmalıdır. Bunları temin ettikten sonra aşağıdaki aşamaları uygularsanız Windows İso Dosyasını USB Diske yazdırmış olursunuz.

Uygun Windows Sürümünü Bu Siteden İndirebilirsiniz >>> TechBench

Windows İso Dosyası Usb Diske Nasıl Yazdırılır  ?

Komut İstemi ( cmd ) Yönetici olarak çalıştırılır ;

Gelen siyah ekrana " DISKPART " komutu girilir.

DISKPART

Ardından " list disk " komutunu yazıyoruz. Bu komutla bilgisayardaki sürücüler listelenir.

list disk

USB Diskin olduğu sürücüyü tespit edilip ; " select disk " komutu verilir. ( usb diskin olduğu sürücüyü " SIZE " yazan yerdeki boyutlara göre tespit edilmesi gerekir / tespit edildikten sonra disk numarası select disk komutuna eklenir ; örneğin select disk 2

select disk

Ardından " clean " komutu girilir.

clean

Daha sonra " create partition primary " komutu girilir.

create partition primary

Bu seferde " format fs=ntfs quick " komutu girilir.

format fs=ntfs quick

Ardından " active " komutu girlir.

active

Ve son olarak " assign " komutu girilerek komut istemi ile olan işimiz biter.

assign

Geriye tek bir işlem kaldı o da ; İso dosyasının içindekileri kopyalayıp USB disk anadizinine yapıştırmak..