"Windows kaynak koruması bozuk dosyalar buldu, ancak bazılarını onaramadı" sorunu

morganflex (40) 6 yıl önce sordu

CMD'ye sfc /scannow komutunu yazdığımda şöyle bir hata alıyorum bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

Toplam 2 cevap

krsn (233) 6 yıl önce cevapladı

bozuk olan dosyaların onarılıp nereye atıldıgının log kayıtları yolunu gösteriyor..

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

SFC scannow taramasını ve /veya diğer tamir yollarını Windows üzerinde değilde PC'yi bir kurtarma medyası ile (Windows yükleme DVD'si, flash belleği) ile başlatarak ön yükleme sonrası dil ve klavye biçimi seçimi ekranından sonra "Bilgisayar onarımı" na girersin ve oradan denersin.

Edit:

morganflex 6 yıl önce

hangi işletim sistemi kuruluysa o olması gerekir demi abi

temmuz 6 yıl önce

Evet aynı olmalı. Bit yapısıda aynı şekilde.. @morganflex

morganflex 6 yıl önce

peki bu onarım şeyini nereden bulucam acaba

morganflex 6 yıl önce

https://hizliresim.com/oOrbJo şu resime bakarmısın acaba windows 7 home basic service pack 1 64 bit ' i indirmem gerekiyor demi

morganflex 6 yıl önce

bu alana nasıl girceğimi anlamadım flasha herhangi bişey atmama gerek varmı

temmuz2004 6 yıl önce

@morganflex usb flash belleğinin dosyalarını yedek alıp flash belleğini biçimlendir. Ve sistemin hangisi ise onun dosyalarını usbye at pcyi yenıden baslat usbyi sec @temmuz abinin dediği gibi yap

morganflex 6 yıl önce

flashı yenı almıştım zaten biçimlendırme yapmama gerek varmı içi boş zaten

temmuz 6 yıl önce

Her şey sorulmaz, daha önce açılmış konular ve site içi arama motoru var (sayfanın üst kısmında) @morganflex

krsn 6 yıl önce

@temmuz sıfırlama yapsa daha iyi deqil mi ?

temmuz 6 yıl önce

Windows 7'lerde "sıfırlama" yok (Bazı marka laptoplarda "recovery" olabiliyor ama Windows 8 ve 10 işletim sistemlerindeki gibi "sıfırlama" bu işletim sistemlerinde maalesef olmuyor). Ayrıca sıfırlama, onarma ve format atma, bunlar kullanıcı ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre değişir @krsn