Windows neden eski sürücüleri kuruyor ?

akif52 (34) 8 yıl önce sordu

Gerçekten neden kuruyor arkadaşlar ?

Driver Booster la tarattım sürücülerin neredeyse tamamı hep 2005-2006 lara ait. :D

Toplam 1 cevap

cemkara (4215) 8 yıl önce cevapladı

İki tür sürücü var:

  • Microsoft tarafından üretilen
  • Donanım üreticisi tarafından sağlanan.

Windows varsayılan olarak Microsoft'un sağladığı sürücüler ile geliyor.  Fakat donanım üreticileri kendi sürücülerimi sürekli güncelliyorlar.  Driver Booster gibi programlar üreticinin geliştirdiği sürücüleri baz alıyor o sebepten sürekli güncel sürücü bulabilir

akif52 8 yıl önce

Microsoft dışardan yüklemiyormu bunları ? Yani şimdi bütün sürücüler Microsoft tarafındanmı sağlanıyor ? :/

cemkara 8 yıl önce

Bazı sürücüleri Microsoft kendi geliştiriyor ve işletim sistemi veritabanına ekliyor. Bunlar genelde jenerik sürücüler oluyor. Aynı zamanda bildigim kadarı ile Microsoft'un sürücü geliştirme programına dagil olan üreticiler kendi sürücülerini de ekleyebiliyor. Bu durumda Windows update üzerinden de o sürücü güncellenebiliyor.