Windows.old klasörü nasıl silinir?

malgibiolan (307) 6 yıl önce sordu

Eski formattan sonra oluşan Windows.old ve Windows.old00 klasörlerini nasıl silerim? Boyut çok büyük heralde, hızlıca silmek istiyorum.

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Windows.old klasörleri sistem dosyası olarak algılandığı için sağ tıklayıp sil diyerek silemessiniz. Bunu silmek için Disk Temizleme aracını kullanmalısınız.

NOT: Windows.old klasörlerini silmenizin bilgisayara hiçbir zararı olmaz

  • Bilgisayarınızın arama bölümüne cleanmgr yazın ve enter tuşuna basın. Hangi sürücüyü temizlemek istediğinizi soran bir ekran gelecek, buradan C sürücüsünü seçin ve Tamam deyin.
  • Yeşil bar dolana kadar bekleyin, dolduktan sonra resimdeki gibi bir pencere karşınıza gelecek. Bu pencerede Sistem Dosyalarını Temizle butonuna tıklayın ve tekrar C sürücüsünü seçip Tamam deyin.

  • Yine az önceki gibi yeşil bar gelecek, dolmasını bekleyin. Dolduktan sonra gelen pencereden, resimdeki gibi bütün kutucukları işaretleyin ve Tamam'a basın. Bu işlem bittikten sonra Windows.old klasörleri silinir.