Windows Phone 8.0'ı 8.1'e güncelleme nasıl yapılıyor ?

nightwind (1) 5 yıl önce sordu

Eski telefonlara göz atarken htc 8s telefonu gördüm.Bazı uygulamalar 8.1 destekliyor nasıl 8.1e updatelicem? Developerı denedim fakat çalışmadı teşekkürler.

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Güncelleştirme bölümünden güncelleştirmeleri denetlediğinizde windows phone 8.1 güncellemesi gelmiyor mu?

nightwind 5 yıl önce

malesef gelmiyor :D ama telefon destekliyor

omercik 5 yıl önce

Telefonun desteklediğine emin misin? Bazı uygulamalar 8.1 destekliyor demek, telefonun da 8.1 ile uyumlu demek değil. O uygulamanın çalışmak için 8.1 gerektirdiği anlamına gelir. Telefonun destekleseydi mutlaka güncelleştirmeleri denetleyince gelirdi. @nightwind

nightwind 5 yıl önce

forumlarda herkes güncelleyebilmiş ancak preview for developers ile

nightwind 5 yıl önce

güncelleme sadece 8.0 için geliyor ben 8.1 yapmak istiyorum @farurhenho

omercik 5 yıl önce

tamam, o güncelleştirme bölümünde insider gibi bir şey var mı peki? windows phone kullanmadığım için pek bilmiyorum kusura bakma :) ama geldiğini düşünmüyorum ben @nightwind

nightwind 5 yıl önce

insider derken ne demek istediğini anlayamadım . yükleyici gibi bişey mi ?

nightwind 5 yıl önce

xap dosyalarından falan bahsediliyor forumda fakat bi şey anlamadım @farurhenho

omercik 5 yıl önce

bu xap dosyası hakkında maalesef detaylı bilgim yok.. en iyisi @hakan @murat @ismailsarp 'ı çağıralım en sağlıklı bilgi onlardan gelir bize

temmuz (12505) 5 yıl önce cevapladı

PC'lerde 8.1 güncellemesi mağazadan download edilerek yapılabiliyor. Telefonlardada bu şekilde olmalı. Bir dene istersen.

nightwind 5 yıl önce

ona da baktım 8.1 falan yazmıyor :D çok araştırdım biliyorum @temmuz

omercik 5 yıl önce

Yazmamasının sebebi, telefonunun 8.1 güncellemesini almaması olabilir mi? @nightwind

omercik 5 yıl önce

Microsoft bir güncelleme çıkardığında destekleyen cihazlara "güncelleyin" diye yaldır yaldır reklamını yapar. Senin telefon onu desteklese illa çıkardı bir yerlerden

nightwind 5 yıl önce

diğer forumlarda herkes 8.1 yapmış imkanı yok @farurhenho

omercik 5 yıl önce

Kim nasıl yapmış bi link at bakalım @nightwind

nightwind 5 yıl önce

şöyle bir yazı buldum deneyeyim mi ? https://www.quora.com/Can-I-upgrade-my-Windows-8-phone-to-Windows-8-1-without-using-WiFi-If-yes-then-how ancak bunu da pek anlamadım adımları nasıl uygulayacağım bi bakarmısın ? @farurhenho

nightwind 5 yıl önce

device recovery toolu indiriyorum @farurhenho

omercik 5 yıl önce

Bu yazıda Windows Device Recovery Toolsu indirip bilgisayarını bağla, cihazını otomatik tespit edip indirecek demiş özetle. Bi dene bakalım @nightwind

nightwind 5 yıl önce

cihazımı tespit etmedi ben de elle seçtim sonra boot menüsüne almayı gösterdi aldım böyle kaldı xD napcam @farurhenho

nightwind 5 yıl önce

yaaaa boot menüsünden çıkamıyom :D kaldı öylece @farurhenho

nightwind 5 yıl önce

ohhhh çıktım bidaha denicem şimdi @farurhenho

nightwind 5 yıl önce

boot loader modea aldım ama bişey olmadı telefon o modda programda tepki yok @farurhenho

omercik 5 yıl önce

Bana sorarsan daha fazla zorlama.