Windows seçilen disk gbt bölümü stilinde hatası

ahmetozcn (1) 8 yıl önce sordu

Saygılar http://uzmanim.net/soru/windows-bu-diske-yuklenemez-secilen-disk-gpt-bolumu-stilinde/2211#gonderi-2212 linkinde açıklamış olduğunuz çözümlere baktım ve birkaç sorum olacak.

2. alternatifi denesem E diskindeki bilgilerimi kaybeder miyim?

Windows 7 değil de Windows 8.1' i tekrar kursam sorun düzelir mi?

Toplam 1 cevap

brsozl (1961) 8 yıl önce cevapladı

UEFI  tabanlı sistemlerde GPT sadece 64 Bit Windows 7, 64 Bit Windows 8 tarafından desteklenir.

Eğer bilgisayarınız UEFI  desteklemiyorsa Sabit diskteki tüm bölümleri silip yeniden yaratmalısınız.

1) 2. alternatifi uygulamanız durumunda verileriniz silinecektir.

2) 64Bit Windows 7, Windows 8 veya Windows 10 kurulumu yapabilrsiniz. Kurulum sırasında bir sorun yaşamazsınız.