Windows server SQL Express bağlanma hatası

enoua (108) 10 yıl önce sordu

Merhaba, Virtual Dedicated Server'a SQL Express ve SQL Server Management Studio kurdum. Fakat Windows Authentication ile bağlanmaya çalışıyorum bağlanamıyorum. Bununla ilgili bir fikri olan var mı.

murat 10 yıl önce

Bağlantı sırasında verdiği hata nedir?

enoua 10 yıl önce

cannot connect diyor klasik hata işte. kaldırdım r2 express denicem

Toplam 3 cevap

enoua (108) 10 yıl önce cevapladı

SQL Server 2008 Express i kaldırıp SQL Server 2008 R2 Express with Management Studio kurdum sistem çalıştı . Teşekkürler herkese

murat 10 yıl önce

Çözümü paylaştığın için teşekkürler

dyildiz (183) 10 yıl önce cevapladı

SQL servere bağlanır iken kullanıcı adına ne yazıyorsun ?

enoua 10 yıl önce

Administrator,sa,root bunları denedim. Ama windows authentication ile de bağlanamıyorum.

dyildiz 10 yıl önce

Bilgisayarında teamwiever var ise bağlanıp bakabilirim istersen ?

void (1) 10 yıl önce cevapladı

hocam pcenin ismini girecen bilgisayar adı olarak bilgisayarım sag tık özellikler orda bilgisayar adı geçer kopyala yabıstır sqle gir. o olmassa yan tarafınde bi sekme var ordanda halledebilirsin biraz kurcalarsan şuan hatırlamıyorum ama ordanda oluyor.

enoua 10 yıl önce

. koymak (local) yazmak yada bilgisayarın adını yazmak arasında hiçbir fark yok. 5-6 yıldır SQL kullanıyorum ilk defa böyle bir olay başıma geldi.