Windows servis yükleme işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

buhara58 (21) 10 yıl önce sordu

Yazmış oldugum bir windows servisi nasıl yükleyip başlatabilirim?

Toplam 1 cevap

buhara58 (21) 10 yıl önce cevapladı

Komut ekranına aşagıdaki komutları yazarak windows service işlemlerini gerçekleştirebiliriz.

Not : Komut ekranı  (Başlat -> Çalıştır -> CMD) yolunu izleyerek açabilirsiniz.

Yüklemek için;

Komut     : "%SystemRoot%\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\installutil DosyaYolu/Exe Adı.exe"
Örneğin   : C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\installutil.exe C:\Service\myservice.exe

Başlatmak için;

Komut     : net start ServisAdı
Örneğin   : net start myservice

Durdurmak için;

Komut     : net stop ServisAdı
Örneğin   : net stop myservice

Kaldırmak/Silmek için:

Komut     : sc delete ServisAdı
Örneğin   : sc delete myservice