WİNDOWS SP , WİNDOWS 7 YÜKSELTMEK

missmerliya (1) 7 yıl önce sordu

Merhaba bilgisayarım window xp ve ben bazen bunun getirisi olarak zorlanıyorum hemde formatla eşdeğer olduğu için  Windows 7 ye geçmek istiyorum . fakat cd olmadan bunun için güvenilir bir link var mı ? ve kurulumu nasıl yapıcağım ? şimdiden teşekürlerr

Toplam 2 cevap

abdulbaki (75) 7 yıl önce cevapladı

Windows 7'yi Microsoftun sitesinden indirebilirsiniz Usb veya DVD'siz olmaz.

Sistem Özelliklerinizide dikkate alarak indirin özellikleriniz çok düşükse sorunlar yaşayabilirsiniz.

ardahd (631) 7 yıl önce cevapladı

Sadece windows 10'a geçerken yükseltme yapılabilir onun dışında başka sistemlere geçerken yükseltme yapamazsın.Windows 7'yi sıkıntısız şekilde kullanmak için en az şu şekilde sisteminin olması lazım ve ekran kartının windows 7 uyumlu driverinin olması lazım.

  • 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı 32 bit (x86) ya da 64 bit (x64) işlemci*

  • 1 gigabayt (GB) RAM (32-bit) veya 2 GB RAM (64-bit)

  • 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit) kullanılabilir sabit disk alanı

  • WDDM 1.0 veya üzeri sürücüye sahip DirectX 9 grafik cihazı

Format atmaya gelicek olursak DVD veya USB kullanmadan format atılmaz.Bu cdyi alabilirsin veya kendin internetten windows 7 indirip DVD veya USBye yazdırıp format atabilirsin.