Windows update " 0x80080005 " sorunu nasıl çözülür?

kutaykrm61 (1) 3 yıl önce sordu

Windows update " 0x80080005 " sorunu CMD'e yazılanların yarısında da durdurulamadı hatası veriyor, ne yapmalıyım? Fotoğraflar aşağıda.

Toplam 2 cevap

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

1.Çözüm:

  1. CMD'yi yönetici olarak aç.
  2. CMD'yi açtıktan sonra şu komutları gir.
    • net stop wuauserv
      net stop cryptSvc
      net stop bits
      net stop msiserver
      ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
      ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
      net start wuauserv
      net start cryptSvc
      net start bits
      net start msiserver
      pause

  3. Bu komutları girdikten ve işlem bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

2.Çözüm:

  1. CMD'yi yönetici olarak aç.
  2. CMD'yi açtıktan sonra şu komutu gir ve işlem bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.
    • cmd.exe /c takeown /f "C:\System Volume Information\*" /R /D Y && icacls "C:\System Volume Information\*" /grant:R SYSTEM:F /T /C /L​​​​​​​

kutaykrm61 (1) 3 yıl önce cevapladı

durdurulmadı diyor çoğunda yinede yeniden başlatmama gerek varmıhttps://hizliresim.com/LPTwaC

darkcrak 3 yıl önce

Bilgisayarını yeniden başlat sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol et.

kutaykrm61 3 yıl önce

2 çözüm yönteminide denedim fakat hayla aynı hata