Windows Update 80072EE2 hatası

erool (4) 7 yıl önce sordu

64 Bit işletim sistemine geçtigim günden bu yana güncelleştirme yapamıyorum. Çeşitli hata kodları alıyorum. Acaba 80072EE2 hatasının çözümü konusunda bana yardım eder misiniz

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

Windows Update'de alınan 80072EE2 hatası geçici bağlantı hatasıdır. Microsoft sitesinde 80072EE2 hatasının sebebi ile şöyle bir yazı paylaşmış "Eğer Windows update yaparken 80072EE2 hatası alıyorsanız, bu Windows güncelleme sunucularının o an çok yoğun olduğunu ifade eder. Windows sunucuları çok fazla talep alıyorsa bu durumda kullanıcılar 80072EE2 hatası alırlar. Çözüm için güncelleme işlemini 10-15dakika sonra denemelerini öneriyoruz."

Bunun dışında bazen kayıt defterindeki bir girdi 80072EE2 hatasına sebep olur.

  1. Windows ve R tuşlarına birlikte basın.
  2. Açılan çalıştır penceresine regedit yazın ve ardından enter tuşuna basın.
  3. Kayıt defterinde şu yolu bulun:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU

  4. AU değerini sağ tuşla tıklayın ve silin.
  5. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Bu sorunu çözmezse sorun servis sağlayıcı kaynaklı olabilir. Bir süre önce bazı sitelere erişim engelleme yapılmıştı.  O günden beri 80072EE2 hatası alanlarda ciddi bir artış var.