Windows Update güncelleme yaparken 0x80070643 hatasıyla karşılaşıyorum, nasıl çözebilirim?

ankarali (3) 3 yıl önce sordu

Merhabalar, Windows Update sql 2014 güncelleme yaparken "0x80070643" hatasıyla karşılaşıyorum, ne yaptıysam düzelmedi. Bu yüzden olduğunu düşündüğüm bazı programları kurarken de problem yaşıyorum. Ne yaptıysam olmadı. Format atmadan sorunu nasıl giderebilirm?

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 3 yıl önce cevapladı

 "0x80070643 hatasını hangi güncelleme indirirken veriyor? İndirmenin yanında KB ile başlayan bir kod vardır. Bunu Google'da ara. Microsoft sitesinden indir ve yükle. Bazen Windows Update ile alınamayan dosyaları bu şekilde indirip yüklemek gerekir.

Bir de ekran görüntüsü koyarsan tam olarak hangi aşamada  0x80070643 hatası geliyor anlarız. Genel olarak indirme yapılamıyor mu yoksa tek bir indirmede mi  0x80070643 hatası geliyor bu önemli.

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

1. Çözüm:

  1. Bilgisayarınıza ilk olarak .NET Framework.
  2. .NET Framework'u kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

2.Çözüm:

  1. CMD''yi yönetici olarak açın.
  2. CMD'yi açtıktan sonra aşağıdaki bütün komutları girin.
    • net stop wuauserv
      net stop cryptSvc
      net stop bits
      net stop msiserver
      Ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
      Ren C:\Windows\System32\catroot2 Catroot2.old
      net start wuauserv
      net start cryptSvc
      net start bits
      net start msiserver
  3. Bütün komutları girdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.