Windows XP 64-bit kaç GB RAM destekler?

lost (11) 6 yıl önce sordu

Windows XP'nin 64-bit sürümünün göreceği RAM miktarı en fazla ne kadardır? Bazı sitelerde 128 GB yazıyor, emin olamadım. Sadece öğrenmek için soruyorum, kullanmayacağım.

hakan 6 yıl önce

Güzel bir soru olmuş.

temmuz 6 yıl önce

Bir zamantar Windows XP'de vardı :) @hakan

hakan 6 yıl önce

zaman çabuk geçiyor :) @temmuz

temmuz 6 yıl önce

Kendisi bitti, gitti ama hala RAM desteği merak ediliyor. Hemde en yüksek kapasitesi ile :) @hakan

Toplam 4 cevap

ismailsarp (6010) 6 yıl önce cevapladı

Eğer 64 Bit kurarsaniz 128 GB a kadar destekleyecektir.

Zira Windows XP için limitler bu şekilde belirtilmiş.

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Windows XP'nin 32-bit sürümü maximum 4 GB'a kadar RAM desteği sunar. Daha fazla RAM'in varsa XP bunu görmez.

temmuz 6 yıl önce

32 Bit olursa diğer windows işletim sistemleride 4 GB üzerini görmez elbette. Bilgi eksik kalmasın, tamamlamış olayım :)

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

4 GB ve üzeri bilgisi yeterli olmuyormu sence?

"En fazla" şeklinde sormuşsunda ondan.. :)