wireless kopması

oozkann (1) 9 yıl önce sordu

Yaklaşık bir yıldır patronumun wifisinden nete giriyordum pc den. Bir hafta önce bilgisayarı actım wifiyi görmedi bilgisayar. Şifre istedi girdim ancak sayfa acarken kopuyor .Bazen bir dakika kadar bağlanabiliyorum ama gene kopuyor. Telefondan aynı wifiye girdiğimde atmıyor nedeni nedir acaba .Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Toplam 5 cevap

ogzkzu (286) 9 yıl önce cevapladı

Denetim Masasına gidin. Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ Bağlantıları yolunu izleyin.

Kablosuz ağ bağlantınızı seçin. Açılan pencereden Özellikleri seçin.

Daha sonra Yapılandır'ı menüsüne tıklayın açılan Pencereden Güç Yönetimini seçelim

Güç Yönetimi altında / Güç kazancı için bilgisayar bu aygıtı kapatsın işaretini kaldırın.

Tamam tıklayarak kapatın

Bilgisayarı yeniden başlatın.

oozkann 9 yıl önce

denedim ama olmadı gene koptu.netsafeden olabilir mi yeni yapmışlar

messigkn52 (7) 9 yıl önce cevapladı

OLMADIYSA MODEME TEKRAR RESET AT KULLANICI ADINI ŞİFRESİNİ FALAN TEKRAR GİR DÜZELİRRR BNDEDE ÖYLE OLUYORDU ...

temmuz (12505) 9 yıl önce cevapladı

İnternet protokolü (TCP/IPv4) özelliklerinden reset ve/veya yapılacak ayarları bir denemek lazım. Önce otomatik IP ve DNS al. Bu şekilde sonuç alamazsan bu defa tam tersini yaparak -modem marka ve modeline uygun olarak- bir sabit IP ve haliyle yine modemine göre Varsayılan ağ adresini gir (Alt ağ maskesi her şekilde 255.255.255.0 oluyor.).

DNS' ler içinde 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 şeklinde gir.

Birde bunları dene bakalım.

AirTies modemler için bir örnek:

Edit: NetSafe engeli Proxy kullanılarak aşılabiliyormuş. Bir dene istersen.

oozkann (1) 9 yıl önce cevapladı

Hiçbiri olmadı netsafe filtre programından olabilir mi? Yeni yapmışlar.

temmuz 9 yıl önce

Mesajımın sonunda bir edit notum var.

oozkann 9 yıl önce

modemin markası asus ama reset atamam patronun odasında

byhacker (57) 9 yıl önce cevapladı

Arama motoruna IP nı yaz  daha sonra "Kullanıcı Adı:" kısmına admin "Parola:" kısmına ttnet yaz.Kolay kurulum kısmından İnternetBağlantısıTesti kısmından test yap sorun düzelir :)

oozkann 9 yıl önce

IP adresini yazdım netsafe diye bişi çıktı kullanıcı adı hatalı dedi.