WMV Uzantılı Videolarda Siyah Ekran Sorunu

muhammet60 (5) 4 yıl önce sordu

WMV uzantılı videolarda siyah ekran oluyor. Ses var ama görüntü yok. MP4, Avi gibi başka uzantılardaki videolar sorunsuz açılıyor. Arkadaşımda da WMV uzantılı videolar hiç açılmıyor. Bu genel bir sorun mu?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 4 yıl önce cevapladı

Bu uzantılar WMV, Windows Media Video dosyasıdır. Normalde Windows Media Player gibi oynatıcılar ile açılabilir. Ama benim önerim VLC kullanman. VLC hem hızlı hem de pek çok formatı sorunsuz açmanı sağlayacak bir oynatıcıdır.

Bilgisayarında bir codec sorunu olabilir. VLC yüklersen bu codec sorunu da çözülecektir.

 VLC Player nedir, ne işe yarar