Wonderlands.com virüsü nasıl temizlenir?

jacksonflyingv (1) 6 yıl önce sordu

Arkadaşlar ben herhangi bir sitede dolaşırken bir yere tıkladığımda wonderlandsads.com a bağlanıyor ve antivürüs programım bunu engelliyor ancak bu virüsten kurtulamıyorum.Adwcleaner programını kullandım fakat bir işe yaramadı.Bunu nasıl çözerim?

Toplam 3 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Bunlarıda denersin:

Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Ayrıca sistemdeki antivirüs programıylada derin bir tarama yaparsın.

Daha sonrada -eğer problem devam ederse- web tarayıcını sıfırlarsın veya tam olarak sistemden kaldırarak yeniden yüklemesini yaparsın.

Bunları tam olarak yaparsan problem mutlaka ortadan kalkacaktır.

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Adwcleaner tek başına yeterli olmayabilir. Adwcleaner ile beraber sisteminizi "tam tarama"dan geçirmenizi kesinlikle önerdiğim antivirüs yazılımları şunlardır:

Malwarebytes AntiMalware

Zemana AntiMalware

Emsisoft AntiMalware

Ne zaman virüs tehlikesiyle karşı karşıya kalsam imdadıma bu 3 program yetişir.

murat (12492) 6 yıl önce cevapladı

@temmuz ve @farurhenho kullanıcılarına ek olarak:

Bilgisayarda varsa gereksiz, ücretsiz oyun ve programları kaldır. Aynı zamanda modemin eski bir modem mi? Bunu kontrol etmelisin. Bazen eski modemlerdeki güvenlik açıkları wonderlandsads.com gibi sorunlara yol açıyor.