Xcode iPad'i görmüyor

alattin (16999) 10 yıl önce sordu

Xcode ile iOS için uygulama geliştirmek ve simülatör yerine iPad veya iPhone cihaz üzerinde debug etmek istiyorum. Fakat Xcode debug menüsünde sadece iOS simülatörleri mevcut ve iPad / iPhone cihaz görüntülenmiyor.

Xcode'de debug için iPad / iPhone nasıl kullanabilirim?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

iPad veya iPhone'u simülatör yerine test / geliştirme ortamı olarak kullanmak istiyorsanız Xcode içersinde şu işlemleri yapın:

  1. Xcode içerisinde Window tıklayın.
  2. Organizer'i seçin.
  3. Organizer içerisinde sol tarafta debug yapmak istediğiniz iPad / iPhone (iPad / iPhone usb kablo ile Mac'inize baglıysa) cihazı göreceksiniz.
  4. iPad / iPhone cihazı seçin ve orta alandaki Use for Development seçin.