Xiaomi 10000 Mah powerbankıma şarj aleti dayanmıyor şarj aletimi dandik yoksa uygun şarj aletimi değil aldıklarım hep aşırı ısınıp kokuyor bozuluyor

therescue17 (1) 4 yıl önce sordu

Powerbank için ayrı şarj aleti mı almaliyim kaliteli şarj aleti alsam onu da bozar mı çözüm nedi

Toplam 2 cevap

darkcrak (5170) 4 yıl önce cevapladı

Aldığın şarj aleti dandikse tabikide bozulur hatta patlama riski de var onların senin aldıklarının patlamaması büyük şans. Yan sanayi şarj aletlerinde sertifika vs. yok senin aldığın şarj cihazı tam Çakma o zaman bazı yan sanayi ürünler A kalitede senin aldıkların dandik bozulması normal.

Bilgisayar ile şarj etmeyi deneye bilirsin

therescue17 4 yıl önce

Şarj aleti de lokma ve ısınma oluyor anlatamadım galiba kusura bakmayın xioami taş gibi onda sorun yok sorun şarj aleti dayanmıyor ısınıp bozuluyor

darkcrak 4 yıl önce

Şarj aleti dediğin ? anlamadım onu @therescue17 telefonu şarj ettiğimiz şarj mı

darkcrak 4 yıl önce

@therescue17 çözümü güncelledim bakarsın

therescue17 4 yıl önce

Bilgisayarı da bozmasın 😂

darkcrak 4 yıl önce

Bozmaz fakat ikj başka bir şarj aletinde dene veya kabloyu değiştir @therescue17

genius (190) 4 yıl önce cevapladı

Bendede aynı sorun var. Elimde bir tane Sony akıllı telefonun (modelini hatırlamıyorum) paketinden çıkan orjinel telefon şarj aleti ve 5 tane Samsungun cihaz paketinden çıkanlar var. Samsungların hepsi sırf Powerbankı şarj etsin diye takdığımda bozuldu ancak, Sony banamısın demiyor.

Yani orjinel şarj aletini bozmaz.