Xiaomi A2 Lite Android 10 güncelleme sonrası açılmıyor - Siyah ekran sorunu

Anonim (156) 4 yıl önce sordu

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi A2 Lite Android 10 güncellemesi geldi. Bugün nihayet yükleyeyim dedim. Android 10 güncellemesini yükledim ve telefon siyah ekran verdi. Şimdi telefon açılmıyor ne yapabilirim? Servise mi gitmesi gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 4 yıl önce cevapladı

Xiaomi A2 Lite Android 10 güncellemesinde sorun var. Bu sebepten pek çok telefonda Xiaomi A2 Lite  Android 10 yüklemesinden sonra siyah ekran sorunu oluşuyor.  Telefon açılmıyor. Çözüm için telefonu formatlaman gerekiyor.

Eğer Xiaomi A2 Lite  kullanıyorsanız ve Android 10 güncellemesi gelirse hemen yüklemeyin. Nisan ayını bekleyin. Düzeltmeler gelecek.

Xiaomi a2 lite format

  1. Telefonu kapatın.
  2. Ses açma tuşuna basarken aynı anda  açma /kapatma düğmesine basın ve biraz basılı tutun
  3. Ekrana Android Robot simgesi gelecek.
  4. Ses açma tuşunu kullanarak "Recovery Mode" / Kurtarma Modu seçeneği üzerine gelin ve Açma/kapama düğmesi ile seçin yapın.
  5. Karşınıza bir menü gelecek buradan  "Wipe data/factory reset" üzerine ses tuşları yardımıyla gelin ve açma/kapama ile bu seçeneği seçin.
  6. Onay isteyecek Açma Kapama tuşu ile "Yes" seçin.
  7. "Reboot System Now"  / sistemi şimdi yeniden başlat üzerine gelin ve  Açma Kapama ile onaylayın.
  8. Telefon yeniden başlayana kadar bekleyin.

Bu şekilde Xiaomi A2 lite telefon sıfırlanacak ve siyah ekran sorunu çözülecektir.