Xiaomi telefon hareket edince ekran açılıyor. Bu ayarı devre dışı bırakmak için ne yapmam gerek?

Anonim (156) 3 yıl önce sordu

Xiaomi telefon kullanıyorum ve telefonu haraket ettirince veya telefonu kaldırınca ekran otomatik olarak açılıyor fakat ben telefonun açılmamasını istiyorum. Sorunu araştırdım fakat hiçbir kaynakta çözüme dair hiçbir çözüm yoktu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Toplam 2 cevap

ismailsarp (6010) 3 yıl önce cevapladı

Merhaba,

Telefon kilitliyken elinize alıp kaldırdığınızda telefonu açmak için bir özellik bulunuyor. Bunu kapatmak için aşağıdaki şekilde ayar yapabilirsiniz.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne gelin.
  • Ayarlar seçeneklerinde Kilit Ekranı bölümüne gelin.
  • Kilit Ekranı bölümünde Uyandırmak için kaldır ayarını kapalı hale getirin.

Bu ayarların ardından telefonunuz kilitli iken kaldırsanız dahi ekran açılmayacaktır.

hakan (15424) 3 yıl önce cevapladı

Xioami telefonda şu ayarı kapatman gerek. Xiaomi Red mi Note 7 de filan var bu ayar.

  1. Ayarlar / settings bölümüe git.
  2.  Display / ekran bölümüne dokun.
  3. Raise to Wake ayarını kapat. Türkçesi Kaldırıldığında Uyandır filan olabilir. Emin değilim. Ekranı otomatik döndür ayarının olduğu yerin altında.