Yaşanan Donma , Takılma , Fps Düşüklüğü Sorunu

ybaskin34 (1440) 7 yıl önce sordu

Sistemim iyi olmasına rağmen bi anda ne olduysa oldu kasma , takılma , fps düşüklüğü yaşıyorum şuan.

Dün gece böyle oldu ne yaptıysam düzelmedi.

bu problemi nasıl düzeltebilirim ? Acaba donanımsal bir problem mi oluştu kasada yoksa basit bi yazılım hatası mı ?

# SİSTEM ÖZELLİKLERİM :

  • intel core i7 4790K 4.00GHz
  • 16gb ram ddr3
  • 2tb hdd + 128 gb ssd
  • galax nvidia geforce gtx 970 4gb ekran kartı
  • windows 10 single language ( enterprise update yapılmış )

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 7 yıl önce cevapladı

Bilgisayar donanımlarınız üst seviye.Böyle bir bilgisayarda donma,kasma veya fps düşüklükleri yaşamamanız gerekiyor.Yaşadığınız sorunun birkaç sebebi olabilir.Bunu net olarak şundandır diye söylemek zor olacaktır.Bazı çözüm yollarını uygulayarak sorunu gidermeye çalışmalısınız.

  • Windows Güncelleştirmelerini tam olarak yükleyin.
  • Ekran kartınızın güncelleştirmelerini yükleyin.
  • Bilgisayarınızı virüs ve zararlılara karşı tarama yapın.
  • BIOS ayarlarınızı default hale getirin veya BIOS güncelleme işlemi yapın.

Söylenilenlerin çoğunu denemiş olabilirsiniz.Eğer öyleyse aşağıdakileri yapmayı deneyin;

  • Windows 10 güncelleştirmelerinden sonra ortaya çıkan FPS düşüklüğü sorunu XBOX Oyun DVR ayarının kapalı hale getirerek çözen çok kullanıcı mevcut.Sizde bunu yapmak için;
    • Arama bölümüne XBOX yazın ve XBOX uygulamasını başlatın.
    • XBOX uygulaması içinde Ayarlar bölümüne gelin.
    • Ayarlar bölümünde Oyun DVR seçeneğini kapatın.
  • Yine çözüm bulamazsanız Denetim Masasından ekran kartı sürücünüzü tamamen kaldırarak, NVIDIA sitesinden en güncel sürücü indirerek tekrar kurun.

ybaskin34 7 yıl önce

@ismailsarp bunların hepsini denedim ama malesef sonuç vermedi. Problem bi anda oluştu , bu problem neyden kaynaklanıyor olabilir ve çözümü nedir ? ( saydıklarınız dışında )