Yeni takacağım işlemci bilgisayarımla uyumlu mu?

kullanici343064 (1) 3 yıl önce sordu

Öncelikle yardımcı olursanız teşekkür ederim. Bende i7 2.nesil 2670QM model işlemci var ama bu modelin hızı ve performansı yeterli olmuyor daha hızlı bir işlemci almak istesem ne almalıyım aynı zamanda araştırmalarımda i7 2600K 2700K modelini buldum bu işlemciler benim PC'me uyarmi neye dikkat etmeliyim.

Toplam 1 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Anakart nedir? Daha doğrusu laptop tam modeli nedir? 2670QM Mobil işlemcisi değiştirmek istediğin işlemci ise masaüstü işlemcisi, bunu laptop'a nasıl takmayı düşünüyorsun? Tahminen laptop'un 2. Nesil işlemcileri destekliyor ve şu  an sende laptop işlemcisi olarak 2. nesil'in iyi denilebilecek bir işlemcisine sahipsin.