YouTube "bu video kullanılamıyor" sorunu

kullanici723194 (1) 5 yıl önce sordu

Youtube'de bir video açılmıyor. Videoyu izlemek istediğimde Bu video kullanılmıyor hatası alıyorum. Bu video kullanılamıyor hatasının çözümü nedir?

hakan 5 yıl önce

Hata mesajını tam ve doğru olarak yazarsan bir de ekran görüntüsü koyarsan iyi olur.

omercik 5 yıl önce

Aldığınız hata tam olarak ne? "Bu video kullanılamıyor" mu yoksa "bu video ülkenizde kullanılamıyor" mu?

Toplam 1 cevap

ozgurlol (268) 5 yıl önce cevapladı

Youtubede "Bu video kullanılamıyor" hatası alıyorsanız o videoyu izleyemezsiniz ancak izlemek için alternatif işlemler elbette mevcut;

  1. Video telif hakkı ile ilgili bazı ülkelerde engellenmiş olabilir, dns ayarlarınızı değiştirerek deneyebilirsiniz. örn: 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yapıp deneyebilirsin.
  2.  Belirli bir bölgede engellenmiş olabilir bunun için herhangi bir vpn açıp videoyu izlemeyi deneyin.
  3. Yine de olmadı mı? Videoyu Snaptube,Tube Mate Tarzı programlarla videoyu indirmeyi deneyiniz.

Benim önerilerim bunlar...