Youtube embed (gömülü) videoların görüntülenmeye etkisi var mı?

ceyda (312) 10 yıl önce sordu

Başka bir web sitesi sayfası içerisine eklenmiş Youtube embed / gömülü videoların görüntülenmesi (views) Youtube üzerindeki videonun görüntülenmesinin toplamına dahil ediliyor mu?

Yani sorum, Youtube'a bir video yükledim ve orada Views / görüntülenme 102 görünüyor. Aynı zamanda kendi sitemde de bu videoyu embed ederek gösteriyorum. Youtube üzerinde gördüğüm görüntülenme ikisinin toplamına mı eşit? Görüntülenmeye ekleniyor mu?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 10 yıl önce cevapladı

Embed kod ile eklenmiş Youtube videolarının oynatılması Görüntülenmeyi arttırır. Fakat video Autoplay olarak ayarlanmış ise o zaman Görüntülenme / Views etkilenmez. Görüntülenmenin hesaba katılabilmesi için embed video Autoplay olarak ayarlanmamalıdır.