Youtube oturum aç butonunun id değerini nasıl bulurum?

sapphire (66) 7 yıl önce sordu

Ben visual studio c# ile ilgileniyorum.Youtube a oto login yapacak program yazmak istiyorum.webBrowser1.Navigate(htpp://siteadı.om)yazınca istediğim siteye bağlanabiliyorum.Ancak günlerdir uğraşmama rağmen youtubedaki oturum aç butonun id değerini bulmadım.Programın otomatik oturum açmasını istiyorum id değer gerekiyor bunun için.Bazen websayfasındaki elementlerin id değerleri olmayabiliyor.Bunun için makale okudum.Yazılan şekilde yapmaya çalıştım.Ama gene olmadı.Yardımınızı bekliyorum.

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 7 yıl önce cevapladı

Youtube login butonun ID değeri yok yani bir ID'si yok.

Fakat bu elemente erişmek için class üzerinden gidebilirsin. Id yok fakat şu class değeri var

yt-uix-button yt-uix-button-size-default yt-uix-button-primary

Bir de burada bir kaç kez önerdim. Eğer HTML  belgeler üzerinde C# ile işlem yapıyorsanız

htlm agile pack kullanın. işinizi çok kolaylaştırır.

alattin 7 yıl önce

Bu butonun ID değeri yok @sapphire. Böyle olunca doğal olarak ID değeri diye bir şeye ulaşamazsın. Butonu tıklatmak mı istiyorsun?

alattin 7 yıl önce

tıklama olayını ID üzerinden değil class üzerinden yapmalısın @sapphire

sapphire (66) 7 yıl önce cevapladı

Güncel