YouTube telif hakkı ihlalinden dolayı kapanan kanalımı nasıl geri açarım?

ilkaybakibayram (1) 6 yıl önce sordu

Merhaba,

YouTube hesabım telif hakkı yedi. Hesabımı geri almak için telif okul sorularını geçmem gerekiyor. Nedense hiç bir türlü soruları geçemiyor.

1. Soru: Bir YouTube videosuna karşı telif hakkı ihlali iddiasıyla bilinçli olarak bir yanlış bildirimde bulunursam (eğlenmek veya sorun çıkarmak için), ortaya çıkabilecek zararlardan sorumlu tutulabilirim.

A) Doğru

B) Yanlış

---

Telif hakkı ihlali şunlarla sonuçlanabilir:

A) Maddi zararlar (Para cezalları)

B) Yasal işlemlerle ücretler

C) YouTube hesabınızı feshedilebilir.

D) Yukardakilerin hepsi.

Aşağıdaki öğeler, telif hakkı tarafından KORUNMAZ:

A) Videolar

B) Kişiler

C) Fotoğraflar

D) Müzik eserler.

YouTube'un karşı bildirim sürecini kötüye kullanırsanız:

A) YouTube hesabınıza feshedilebilir.

B) Mahkemeye verilebilir.

C) Hem A) hem B)

---

Lütfen soruları cevap verin.

Toplam 3 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Telif hakkı yediyseniz geri açılacağını zannetmiyorum. Küçük çaplı bir YouTube kanalım vardı, ben de yemiştim. Ama o kadar itiraz etmeme rağmen kabul etmediler.

ilkaybakibayram 6 yıl önce

O zaman yeni kanal açmam gerek.

omercik 6 yıl önce

Bence öyle yapın. Hiç uğraştığınıza değmez. Onlar kanalı size geri vermeyecekler belli, sorular da bahanesi işte. Amaç belli burda. @ilkaybakibayram

krsn (233) 6 yıl önce cevapladı

bir partner şirketiyle çalışmış olsaydınız bunların hepsini onlar düşünürdü..

ilkaybakibayram 6 yıl önce

Partnerim yok.

hakan (15424) 6 yıl önce cevapladı

1-A
2-D
3-B
4-C

Şeklinde cevaplarsan bu formu geçecektir diye düşünüyorum. Youtube ile ilgili fazla bilgim yok ama sana telif hakkı ile ilgili bir şeyler öğretmek ister gibi bir form getirmiş karşına.