YouTube telif hakkı ihlalinden nasıl kurtulabilirim?

baxud (1) 5 yıl önce sordu

Youtube'a girdim, bir baktım telif yemişim. Telif okulu yazısı falan geldi, doğru yaptım geçtim. Fakat video silindi, tamam silinsin de kanalımda 1 uyarı var. O videoyu komple silsem o uyarı kalkar mı? Ben hiç bir videomda para kazanma aktifde etmedim..

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Artık bir defa ihtar almışsın. Devamı halinde kanalın kalıcı olarak kapatılabilir bile. Uyarıyı kanaldan temizlemenin bir yolu yok

baxud 5 yıl önce

Kaç uyarı hakkım var?

omercik 5 yıl önce

Onu bilmiyorum maalesef bazen uyarılmaksızın da kanalın kapatılabilir. Sen yine de telif hakkı ihlali yapmamaya çalış. Videolarda kullandığın müzikler çok önemli. Telifsiz müzikler kullanmanda fayda vardır. @baxud

baxud 5 yıl önce

Para kazanma aktif değil. Tek kuruş almıyorum.

omercik 5 yıl önce

Kanalına telif ihlali yaptırımı uygulanması için para kazanmanın aktif olmasına gerek yok. Telif kuralları bütün kullanıcılar için geçerli. @baxud