YouTube videolarında siyah çerçeve sorunu

leone1907 (18) 5 yıl önce sordu

bazı videolarda siyah kenarlıklar var,farklı tarayıcılarda denedim bir şey değişmedi, bu genel bir sorun mu?

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Bu bir sorun değil. Çekilen videonun çözünürlüğüyle alakalı bir durum. Senin bilgisayarından, telefondan kaynaklanmıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=VmLILsGh9YU

Mesela bu videoya gir hiç siyah çizgi olmadığını görürsün.

EDİT: Bir de tarayıcıdan donanımsal hızlandırmayı kapat bakalım, muhtemelen bu şekilde düzelecektir.

Google Chrome'da donanımsal hızlandırmayı kapatma:

Chrome'un adres satırına şunu yazın:

chrome://settings/system

Bu sayfada "Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan" seçeneğini kapatın.

ozgurlol 5 yıl önce

@farurhenho tablette her videoda yanlar siyah bende :(

omercik 5 yıl önce

Tabletin kendi ekran çözünürlüğü fazla veya az gelince öyle olur genelde. Yapacak bir şey yok maalesef @ozgurlol

leone1907 5 yıl önce

ama videoda gömülü yazılar bu çerçevelerin altında kalıyor,youtube bunları yanlış mı kırpıyor

omercik 5 yıl önce

Böyle olması normal değil işte. Aynı videoyu telefonundan açtığında da bu sorunu yaşıyor musun? @leone1907

leone1907 5 yıl önce

farklı pcde aynı videolar normal çalışıyor,benim pcde tüm tarayıcılarda sorun var, neden olabilir?

leone1907 (18) 5 yıl önce cevapladı

yukarıda bahsedilen şekilde sorun çözüldü