YouTube yavaş problemi

toprak34 (2026) 5 yıl önce sordu

Merhaba,

YouTube'da ki öğeler çok geç açılıyor. Tarayıcı olarak Firefox kullanıyorum. Ne yapabilirim?

Toplam 2 cevap

toprak34 (2026) 5 yıl önce cevapladı

YouTube'un yavaş olmasının sebebi ne?

YouTube, son zamanlarda Chrome dışındaki tarayıcılarda biraz yavaş çalışıyor. Bunun sebebi ise Google'ın YouTube'un yeni tasarımına eklediği yalnızca Chrome'da çalışan bir gölge API'dir.

Peki bunu nasıl çözebilirim?

Firefox;

Microsoft Edge;

  • Microsoft Store 'a gidin.
  • Tampermonkey for Edge uygulamasını indirin.
  • Edge'i açın ve ayarlardan Tampermonkey’yi etkinleştirin
  • YouTube’u eski tasarıma döndürmek için kullanıcı komut dosyasını indirin.

Safari;

  • Tampermonkey for Safari'i indirin
  • Çıkan sayfada "güven" e tıklayın.
  • Tampermonkey’yi açtıktan sonra kullanıcı komut dosyasını indirerek YouTube’u eski tasarımına döndürün.

ÖNEMLİ NOT: YouTube'u eski haline getirdiğiniz için dark mode (gece modu) olmayacaktır.

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Güzel bir çözüm olmuş toprak :)

toprak34 5 yıl önce

@farurhenho teşekkürler :)