Youtubeda sayfayı kapatırken durduk yere watch html inmesi

selocan787 (107) 5 yıl önce sordu

Arka planda yt den müzik açıktı oyuna girdim oyun yüklenip düz menü ekranı açılınca alt tab yapıp chromu kapatmaya çalıştım. Benim bilgisayarda chrome falan kasar hep kapata basınca gene kastı falan tam o anda altta watch html diye chrome resimli bir dosya indi dosya demiyim hatta direk html şeyi ben kapata basıyom kapanmıyo neyse görev yöneticisinden kapadım. Sonra inen dosyanın özelliklerine falan baktım 400kilobit ve chrome html uzantısı falan bende not defterinden açtım o uzantıyı ve baya büyük bir html komutlarının yazdığı yer açıldı sanırsam bunlar youtube un html kodları ama emin olamıyorum sizce nasıl oldu bu malwarebytes bir şey bulmadı bir sıkıntı olurmu bunu silip normal devam edeyimmi bilgisayarı kullanmaya

Toplam 3 cevap

toprak34 (2026) 5 yıl önce cevapladı

Zararlı bir dosya olduğunu zannetmiyorum. Arasıra banada oluyor ama geçiyorum öyle. Firefox gibi tarayıcılarda da dene.

selocan787 5 yıl önce

Sizce sileyimmi o dosyayı not la açtım altta şarkı ismi falanda geçiyodu kodların arasında ama bi anda o indirme o kasma yaşanınca fanlarda baya bi çoştu o esnada bide benim malwarebytes güncel değil 1 aydır falan

toprak34 5 yıl önce

@selocan787 silebilirsin bir sıkıntı olmaz

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

O anki YouTube sayfası html dosyası olarak inmiş olabilir kötü bir şey yok bunda.

hakan (15424) 5 yıl önce cevapladı

Virüs ya da zararlı bir yazılım sorunu değil. Tarayıcı normalde html sayfasını açması gerekirken indirmeye başlamış bazen bu durum olur.

Tarayıcını sıfırlamayı deneyebilirsin.

Tarayıcıyı kapatmaya çalışırken, tarayıcı da o esnada sayfayı açıyor olabilir. İşlem yarıda kaldığından sayfayı, tıkladığın bir linki indirme dosyası olarak kabul etmiştir. Panikleyecek bir durum yok.