Yukarıdan aşağıya doğru akan yazı nasıl yaparım?

sapphire (66) 6 yıl önce sordu

Arkadaşlar ben şunu istiyorum ekranın altından üstüne doğru akan yazı yazmak.Ben yazıyı yapıştıştırayım program aşağıdan yukarı doğru istediğim hızda göstersin istiyorum.bunu yapabileceğim bir program var mı?

Örnek:

https://hizliresim.com/7D2j9m

https://hizliresim.com/1EjR1D

https://hizliresim.com/MD9jNa

Toplam 3 cevap

infinity (402) 6 yıl önce cevapladı

Video editleme programları kullanarak yapabilirsin.

Camtasia Studio.
Adobe After Effect.

Bunlar gibi youtube'de tonlarca video var bununla ilgili.

sapphire 6 yıl önce

Hocam camtasia ile çok zor her kareyi ayrı ayrı yapmak zorunda kalıyorum.Ben istiyorum ki yazıyı yapıştırayım program istediğim hızda aşağıdan yukarıya doğru yazıyı göstersin.bunu yapabileceğim bir program var mı?

alattin (17060) 6 yıl önce cevapladı

Eğer web sitesi için düşünüyorsan basitçe buradaki örnekler gibi yapabilirsin: https://www.quackit.com/javascript/codes/javascript_scroll.cfm

xbMarquee.js adlı js kütüphanesi ile yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarısa, soldan sağa, sağdan sola yazıyı kaydırabilirsin.

sapphire 6 yıl önce

Hayır hocam video için yapmak istiyorum

sapphire 6 yıl önce

@alattin Hocam denedim belli miktarda harfi kabul ediyor benimkisi uzan ne yapmalıyım?

ahmetgnczl (1) 6 yıl önce cevapladı

HTML :

<div class="container">
<div class="img-bg">
  <h1><a href="#">Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. <br /></a></h1>
</div>

CSS:

@-webkit-keyframes  {
  from {  }
  to {  }
}
@-o-keyframes identifier {
  from {  }
  to {  }
}
@-moz-keyframes identifier {
  from {  }
  to {  }
}
@keyframes fade-in {
  from { opacity:0;
  top:-35px}
  to { opacity: 1;
  top:0px;
  }
body {
  margin:0px;
  padding:0px;
  font-family: 'Amatic SC', cursive;
  font-weight: 700;
}
h1{
  background-color: rgba(2,2,2,.5);
  width:70vw;
  text-align: center;
 // lost-align:center;
  position:relative;
  left:calc(99.9% * 1/2 - (30px - 30px * 1/2) + 30px);
  border-left:7px solid #435566;

}
a {
  text-decoration: none;
  color:white;
  //width:100%;
  font-size: 2em;
  position: relative;
  animation:fade-in .5s ease-in;
}

.img-bg {
position:relative;
//width:100%;  background:url('https://images.unsplash.com/photo-1456428199391-a3b1cb5e93ab?ixlib=rb-0.3.5&q=80&fm=jpg&crop=entropy&w=1080&fit=max&s=765abd6dc931b7184e9795d8494966ed');
  background-size: cover;
  height: 100vh;
}

.img-bg > * {
position:absolute;
top:50%;
right:auto;
bottom:auto;
left:50%;
transform:translate(-50%, -50%);
}

sapphire 6 yıl önce

Hocam bu dediğini nasıl yapıcam?Ben video için yapmak istiyorum

sapphire 6 yıl önce

@ahmetgnczl hocam kopyalayıp yapıştırdım sizin verdiğiniz kodu çalışmıyor