Yüklediğim ücretli uygulamanın aboneliğini tamamen nasıl iptal edebilirim?

efsaneemrahylz (247) 6 yıl önce sordu

Faturalı hattıma bir uygulama yüklemiştim uygulama içi abone olup satın almışım farkına varmadan. Her ay o uygulamanın aboneliğinden faturalı hattımdan para kesiliyor. Vodafone müşteri hizmetlerini aradım bir defaya mahsus abonelikten çıkılmış bayanın demesine göre. Bende tüm abonelikleri iptal ettirdim, mobil ödemeyi kapattım. Artık abone olup satın aldığım uygulama yüzünden bir sonraki faturalarıma ücret yansr mı? Mobil ödemeyi tamamen kapattım ama yine de aklıma takıldı.

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 6 yıl önce cevapladı

Mobil ödeme seçeneneğini kapattırdıyan artık sorun olmaz. Operatörler burada çakallık yapıyor ve varsayılan olarak mobil ödeme açık geliyor. Sonra siz bir siteye girmiş olsanız sahi aboneliğiniz başlıyor. Sonra farkına varıp kapattırmanız gerekiyor. Burada Turkcell, Vodafone, Turk Telekom kesinlikle müşterisini korumuyor.

Mobil ödemeyi kapatmak için: Mobil ödeme nasıl kapatılır?

efsaneemrahylz 6 yıl önce

@hakan bey https://play.google.com/store/account adresinde Abonelikler yazıyor altındaki kutucukta Bu hesap için aboneliğiniz yok yazıyor birde abone olduğum uygulama sipariş geçmişinde görünüyor aylık abone mLite 42.99 tl diye bir sorun olmaz dimi birde mobil ödemeyi kapattım ya mLite tarafından mesaj gelirse ne yapmalıyım play store üzerinden yaptığınız harcama içinmobil ödemeniz kapalı olduğundan işlemi gerçekleştiremiyoruz işlemi gerçekleştirmek için mobil ödemeyi açın gibi mesaj gelirmi gelirse ne yapmalıyım karşılık yazmazsam bir sorun olurmu

hakan 6 yıl önce

@efsaneemrahylz mobil ödemeyi kapattığın için hattından para çekilemez. Mesaj gelirse de umursama daha sonra kendiliğinden iptal olur.

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Market üzerinden aboneliği iptal ettiniz mi? Etmediyseniz mutlaka edin.

Play Store için:

Bilgisayarda veya telefonda https://play.google.com/store/account adresine gidin ve oturum açın (hangi hesapla abone olduysanız o hesapta oturum açın)

İptal etmek istediğiniz aboneliği bulup "aboneliği iptal et" seçeneğine tıklayın.

iOS cihazlar için:

Ayarlar > iTunes ve App Store bölümüne girin

Ekranın üst tarafındaki Apple kimliğinize dokunun ve "Apple kimliğini göster" yazısına tıklayın

Daha sonra Abonelikler altından Yönet'e tıklayın ve hangi aboneliği iptal etmek isterseniz oradan edebilirsiniz.

efsaneemrahylz 6 yıl önce

@farurhenho bey ben play storeyi açtıgımda yükledigim uygulamanın adını yazıp aramaya dokunup yüklediğim uygulama altında abonelikleri yönet yazıyordu ona dokunup aboneliki öyle iptal ettim verdigin linke tıkladım Abonelikler yazıyor altındaki kutucukta Bu hesap için aboneliğiniz yok yazıyor bir sorun olurmu

omercik 6 yıl önce

Tamam o zaman aboneliğiniz tamamen sonlanmıştır, bir sorun yok gibi görünüyor. Bir sonraki ay faturanıza yansırsa ona göre çeşitli cözümlere bakılabilir @efsaneemrahylz

efsaneemrahylz 6 yıl önce

Çok tesekkür ederim peki mobil ödemeyi kapattığımı belirttim soruda oda çare olmazmı

omercik 6 yıl önce

Uygulama aboneliğinizi sonlandırdıktan sonra gerek yoktu aslında ama yine de işinizi sağlama almak acısından kapali durabilir. Bir şekilde faturanızdan ücret kesilmesi engellenmiştir bir sorun yoksa. Bekleyip görmeliyiz @efsaneemrahylz