000webhost bu site güvenli bağlantı sağlayamıyor

Siteye FTP ile dosyalarımı kurdum, herşeyi tamamladım. MyBB forum kuracağım deneme için. Bu hata çıkıyor. Herşey tamam, eminim. Dosyalarımla ilgili sıkıntı yok. FileZilla ile yükledim, Sitenin kendi ftp panelinde de dosyaların hepsi sorunsuz yüklü gözüküyor.

Hata: 000webhost bu site güvenli bağlantı sağlayamıyor ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

bu site güvenli bağlantı sağlayamıyor

googledoodletr googledoodletr (16)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Web sitene HTTPS ile mi bağlanmayı deniyorsun? HTTP denedin mi?

    Yani şu şekilde: http://siten.000webhostapp.com

    site adını tam yazarsan kontrol edebilirim. Verdiğin hata SSL hatası. Sunucuya HTTPS ile bağlanmaya çalışıyorsun ama sunucu da  SSL yüklü değil ya da hatalı yapılandırılmış.  SSL nedir bilmiyorsan yukarıda örnekteki gibi bağlanmaya çalış.

    Panelinde SSL gibi bir ayarı açtıysan onu bul ve kapat.

    Düzenleme:

    Siteni kontrol ettim. http://elite-forum.000webhostapp.com normal bağlantı ile açılmıyor. Normal bağlantı ile girmek istediğimde http://88.255.216.16/landpage?op=1&ms=http://elite-forum.000webhostapp.com/ böyle bir adrese yönleniyor.

    Biraz araştırdım. Sonra 000webhostapp.com alan adının USOM (Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi) tarafından yasaklı listesine engellendiğini ve bu sebepten erişim engeli olduğunu gördüm. Sitene VPN ile girmek mümkün ama domainin engelli listesinde olduğu için Türkiye'den normal yollarla erişmek mümkün değil.

    Yani sonu 000webhostapp.com ile biten tüm siteler Türkiye'de engelli durumunda.

    Usom, 000webhostapp.com alan adı altından yayın yapan zararlı siteleri engellemek için alan adını tamamen engellemiş. 000webhost ücretsiz olduğundan Bankacılık - Oltalama, Zararlı Yazılım Barındıran/Yayan Alan Adı illegal faliyetlerin bolca yapıldığı bir alan adı.

    Dilersen USOM ile iletişime geçebilirsin. iletisim@usom.gov.tr adresinden durumu izah edersen sorun çözülecektir.

    VPN ile kontrol ettiğimde MyBB düzgün şekilde yüklenmiş görebildim.

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @alattin elite-forum.000webhostapp.com googledoodletr 5 yıl önce
    • Hocam, MyBB'yi kurdum VPN ile. Amatörüm, en azından denemek istedim bu forum işlerini bedava host ile. googledoodletr 5 yıl önce
    • @googledoodletr iyi yapmissin. Sorunun sebebini cevabıma ek yaparak yazdım. alattin 5 yıl önce
    • @alattin Teşekkür ederim hocam ilginiz için, mail attım. Cevap bekliyorum. Tekrardan çok teşekkürler. googledoodletr 5 yıl önce
    • durumdan haberdar edersin bizi @googledoodletr alattin 5 yıl önce
    • @alattin Hocam 3 hafta geçti, hiç bir geri dönüş sağlamadılar, red de etmediler. muhtemelen açılmayacak. size bir sorum olacak. böyle bedava host bulabilir miyim? (deneme amaçlı, ftpsi olan) ya da ucuz hostlardan kullandığınız veya memnun olunduğunu duyduğunuz sağlayıcı var mı? googledoodletr 5 yıl önce
    • ücretsiz hosting firmaları gibi ayrı bir soru olarak sor senin için araştırayım @googledoodletr alattin 5 yıl önce
    • ALLAH razı olsun cevap çok işime yaradı sırf bunun için üyelik açtım sağolun kullanici418652 3 yıl önce
    • @kullanici418652 ALLAH senden de razı olsun alattin 3 yıl önce