08502220900 bu telefon numarası kime ait?

merhaba bugün beni 08502220900 adlı bir telefon aradı numarayı araştırdım galiba finansbank ın numarasıymış ama ben tam emin olmadığım için size sormak istedim bu telefon dolandırıcıyamı ait kime ait hiçbir konuda bilgim yok.

ardavarol ardavarol (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Dolandırıcı çeteside olabilir veyada sizi bankadan aramışta olabilirler Kesinlikle arayan kişiye kart bilgisi veya hesap bilgisi vermeyin bankadan aradıklarını var sayalım kendileri sizin hesap bilginizi zaten bilirler bilgi istemezler böyle durumlarda direk şubenize gidin orda yetkiliye danışın veyada hiç dikate alıp cevap vermeyin

    candan candan (4301)
    6 yıl önce cevaplandı

    • açtım hiçbirşey söylemedi bende söylemedim kapadım acaba faturaya para yansırmı ardavarol 6 yıl önce
    • bir alışveriş yapmadı isen faturaya ne den yasıyacakki candan 6 yıl önce

    Senin için şöyle bir baktım. Dolandırıcıların kullandığı bir numara gibi görünüyor. Anlaşılan bazan Garanti Bankası bazan Finansbank müşteri hizmetleri oluyorlar (Başka bir banka olarakta çıkabilirler).

    Prensip olarak telefonlar vasıtasıyla sorulan hiçbir özel bilgi karşı tarafa verilmemelidir. Arayan numara gerçek kurum/kuruluş numarası olsa bile bu böyle olmalıdır.

    08502220900 nolu telefon hakkındaki bilgi ve yorumlar (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • arayıp arayıp duruyorlar kafayı yiyicem şimdi 2.inci defa aradılar ardavarol 6 yıl önce

     08502220900 veya   0850 222 0 900 Finansbanka ait numaradır.

    QNB Finansbank Telefon Bankacılığı telefon numarası olup muhtemelen sana kredi kartı vermeye çalışalacaklar.

     08502220900 telefon numrası ile ilgili detaylı bilgiyi buradan bulabilirsin.

    @temmuz'un uyarısı üzerine ek:

    Her ne kadar telefon numarası Finans Banka ait olsa da teknik olarak dolandırıcılar sizi istedikleri numara üzerinden arayabilirler. Yani telefonunuzda 155 arıyor gibi görünebilir. Bu sizi polis arıyor anlamına gelmez.  Hatta sizi kendi numaranızdan dahi arıyorlar gibi gösterebilirler. Bu çok basit bir işlemdir. Bu sebepten bu tür gelen aramalara her zaman şüphe ile bakmak gerekir.  Telefonda size ait kişisel bilgileri vermekten kaçının.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

      Finansbank Müşteri Hizmetlerinin telefon numarası. Kendi sitesinin altında yazıyor. Ama @temmuz'un dediğini de göz önünde bulundurmak gerekir.

      kalemlik100 kalemlik100 (14)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Dolandırıcılar bazı yazılım marifetiyle görünür arayan numarayı istedikleri numara olarak gösterebiliyorlar. Bu ihtimalde göz önünde bulundurulmalı. Ayrıca aynı numaradan bazılarına "Garanti Bankasından arıyoruz" da demişler. Numara esasen Finansbanka ait olabilir ama kendilerini bu numaradan aradıklarını gösterenlerde dolandırıcı olabilir. Yoksa niye baba ismi, doğum tarihi sorsunlar, niye çok zaman aradıkları halde sessiz kalarak telefonun kapatılmasına yol açsınlar (karşıyı ölçerek, anlayarak konuşmaya veya konuşmamaya karar veriyor olabilirler)? Kısacası ben o numaradan diye gelen aramalardan şüpheliyim @kalemlik100 @murat @ardavarol Kaldıki telefondan kredi kartı falan alınmaz, siparişi verilmez (Bankaya gitmek çokmu zor?!) ve daha öncede ifade etmiştim @ardavarol , telefondan başkalarına sakın özel bilgilerini verme. Yoksa başına önemli belalar açılabilir. temmuz 6 yıl önce
      • @temmuz bankalar müşterileri kart almaya falan zorlayabiliyorlar bazenleri. Yine de haklısın. Bence @ardavarol telefonu açıp reddetmezse rahat bırakmayacaklar gibi. Ya da telefon numarası engelleme var galiba. kalemlik100 6 yıl önce
      • @temmuz telefon numarasının istenildiği gibi gösterilebilmesi konusunda son derece haklısın. Cevabıma yanlış anlamalara yol açmaması için ek bilgi koyacağım. murat 6 yıl önce
      • Cevabı ben de güncelleme gereği duydum 155 mevzusundan sonra. kalemlik100 6 yıl önce