0x80040154 REGDB_E_CLASSNOTREG win8 hatalı win7 normal

uygulamayı win7 ye kurduğumda sorunsuz çalışıyor win8 e kurduğumda sınıf kaydedilmemiş(hresult özel durum döndürdü: 0x80040154 (REGDB_E_CLASSNOTREG)) hatası alıyorum ve sadece uygulamanın bir sayfasındaki datagridview içine tıkladığımda yeni sayfada açması gerekirken alıyorum bu hatayı kayıt defterini inceledim sizce nasıl yaklaşmalıyım?

denizdeniz denizdeniz (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Datagridview ine gerekli işlemi yaptıracak dll 'lini bilgisayarına regsvr32 ile kayıt etmelisin.Sanırım uygulama o dll in sistem altında yüklü olduğunu varsayıp öyle çalıştırmayı deniyor ve bulamayınca aldığınız hatayı veriyor.Ayrıntılı hata açıklamaları varsa atarsanız daha iyi anlaşılır sanırım.

    semihyilugur semihyilugur (1)