0x80070002 hatasının çözümü nedir?

Windows Update sırasında 0x80070002 hatası alıyorum.  Eski bir bilgisayara Windows 10 kurdum. Windows 10 orijinal fakat Windows Update yapmak istediğimde windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı Hata 0x80070002 hatası alıyorum.  0x80070002 hatasının çözümü nedir?

acemiadam acemiadam (220)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    0x80070002 windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı hatasının çözümü için ilk yapman gereken şey  Windows Update Sorun Gidericisini çalıştırman.

    Windows Update sorun giderici yazlımını şuradan indirebilirsin:

    1. wu10.diagcab dosyası indirildiğinde çalıştır.
    2. Daha sonra şu ekran geldiğinde ileriyi tıkla:
      Windows Update sorun giderici
    3. Bu ekrandan sonra senden Yönetici izni isteyebilir.
      Windows güncelleme hatası çözüm
    4. Yönetici olarak sorun gidermeyi deneyin seçeneğini seç.
    5. Windows Update sorun giderici tekrardan çalışmaya başlayacak ve olası sorunları bulup düzeltecektir.

    Windows güncelleştirmede 0x80070002 hatası çok sık karşılaşılan bir durum değildir.  Daha önceki Windows sürümlerinde olan bir hatadan dolayı 0x80070002  hatası alınabiliyordu ama sonra buna yama çıktı ve Windows 10 da 0x80070002  hatası çok nadir durumlarda ortaya çıkar.

    Eğer 0x80070002  hatası devam ederse Windows Update hizmeti çalışıyor mu konrol etmelisin. Windows update hizmetini şu şekilde kontrol edebilirsin:

    1. Windows ve tuşlarına bas. Çalıştır penceresi karşına gelir.
    2. Daha sonra çalıştır penceresine services.msc yaz ve enter tuşuna bas. Bu komut Hizmetler penceresini karşına getirecektir.
    3. Hizmetler penceresinde kısa adı wuauserv olan Windows Update hizmetini bul. Durum stünunda Çalışıyor yazmalı. Değilse aşağıdaki işlemi yap.
    4. Windows Update hizmetini iki kere tıkla. Başlangıç Türü: Otomatik olarak ayarla.
    5. Uygula butonuna bas. Daha sonra Çalıştır butonuna bas. Windows Update hizmeti çalışmaya başlamalı.

    Bu iki yöntemden biri  0x80070002 hatasının çözümü olmalı. Sorun devam ederse veya işlemler sırasında başka hata alırsan yaz duruma göre bakalım.

    hakan hakan (15394)