0xc000000e hatası

Arkadaslar dell inspiron n5110 kullanıyorum, bataryada sorun oldugu için şarjda çalısırken birden elektrikler kesildi ve bu hatayı verdi.Daha sonra bu hatanın çözümlerini araştırdım komut listesinde boot ayarlarını falan yapın dediler ben de yaptım anlattıkları gibi fakat en sonda bootrec /rebuildbcd yazdıktan sonra 'total identified windows installations: 0' bu yazıyı verdı normalde 1 olucaktı çözümünde.Bende neden böyle oldu varmı çözümü? ya da bu sorunu baska türlü nasıl çözerim?

heisenberg34 heisenberg34 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Şunu denediniz mi?

    DVD ile bilgisayarınızı açın.  Komut isteminde sırası ile şunları yapın:

    1. Aşağıdaki komutu uygulayarak C:\Windows\System32\config klasörüne girin.
      CD C:\Windows\System32\config
    2. Daha sonra buradaki dosyaların adlarını ren komutu değiştirin. Aşağıdaki her satır ayrı bir komuttur.
      ren DEFAULT  DEFAULT.eski
      ren SAM SAM.eski
      ren SECURITY  SECURITY.eski
      ren SOFTWARE  SOFTWARE.eski
      ren SYSTEM SYSTEM.eski
    3. Daha sonra C:\Windows\System32\config\RegBack klasörüne şu komut ile girin
      cd C:\Windows\System32\config\RegBack
    4. Bu klasördeki  dosyaları aşağıdaki komut ile kopyalayın
      copy *.* C:\Windows\System32\config\

    Bu yaptığınız işlem bozulan kayıt defteri dosyalarını yedekten alma işlemidir.  Bu işlemden sonra bilgisayarı yeniden açın. Sorun düzelmiş olmalı

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

      Hocam öncelikle sorumla ilgilendiğin için tesekkür ederim fakat komutu yazdığımda 'Sistem belirtilen yolu bulamıyor' hatasını veriyor.

      neyse sağolun arkadaslar formatla hallettim..

      heisenberg34 heisenberg34 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Harddiskte problem meydana gelmiş olabilir. Disk denetleme (chkdsk) denenmeli. Ondan sonra gerekirse hakanın çözümü yeniden denenebilir (Belki buna gerek kalmayabilir).

        Not: Eğer mesele sadece bozulan kayıt defteri veya sistem dosyaları olsaydı, sistem geri yüklemede çare olabilirdi.

        temmuz temmuz (12505)