0xc000007b hatası

Öncelikle herkese mutlu ve huzurlu pazarlar diliyorum.
Steam yoluyla satın aldığım/almadığım oyunlarda devamlı bu sorunla karşılaşıyorum.
Process Monitor adlı programda gerekli işlemleri uygulamama rağmen herhangi bir farklılık gerçekleşmedi.

@cemkara hocanın mekalesindeki çözümler;
1-) .Net Framework: Kaldırılıp silinmesi
Kalkmış olmasa da kaldırıp tekrar yüklüyorum sorun değişmiyor.

2-) 0xc000007b  hatası veren uygulamanın dosyalarının bozulması veya silinmesi
İlk yüklemeden itibaren açılmıyor. Ayrıca hatayı yaşadığım tek sorun bu oyun değil.

3-) Bilgisayara bulaşan virüsler
Malwarebytes anti-malware
 ve Dr.Web CureIT yazılımlarını indirip tarama yaptım fakat değişen yok.

4-) Uygulamayı yönetici olarak çalıştırın
Yönetici olarak çalıştırmama rağmen olmuyor.

5-) Bilgisayarı yeniden başlatın.
Defalarca yaptığım şey üzgünüm :(

6-) Eksik veya hatalı Windows güncellemelerini yeniden yükleyin.
.NET Framework güncellemesi gelmiş. Güncellememe rağmen olmadı.

7-) 0xc000007b Hatası veren uygulamanın yaması veya güncellemesi var mı kontrol edin.
Son güncellemeler yüklü.

8-) Eksik veya hatalı Microsoft Visual C++ 2010  kütüphanesi
Hepsini kaldırıp tekrar yükledim.

9-) Bozuk veya eksik DirectX'i yeniden yüklemek
Yüklü.

10-) Uygulamayı yönetici olarak çalıştırın.
Uygulamayı yönetici olarak çalıştırıyorum ama olmuyor.

11-) Soruna yol açan DLL dosyalarının değiştirilmesi
Link atılan .dll dosyalarını indirdim. Değişkenlik yok.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

selcukulusal selcukulusal (32)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1.Çözüm:

    Eğer antivirüs programı kullanıyorsan devre dışı bırak.

    2.Çözüm:

    CMD yi yönetici olarak aç ve şu komutu gir sfc/scannow ardından işlem bitince bilgisayarı yeniden başlat.

    3.Çözüm:

    ​​​​​​​Bilgisayarını güncellemeyi dene

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      Process Monitor  ile Name NOT FOUND hatası aldığın dosyaların listesini yollar mısın?

      0xc000007b  hatası genel olarak 32 bit - 64 bit dosya karışıklığından meydana gelir. Bazı DLL dosyalarının hem 32 bit hem de 64 bit sürümü vardır. Bunlar hatalı klasörlere kopyalandığında 0xc000007b  hatası alınır.

      hakan hakan (15394)