1.0.0.1 virüsü Yeadesktop ve UC virüsü

Merhaba yardımcı olursanız sevinirim benim bilgisayarıma 1.0.0.1 virüsü bulaştı bilgisayarda ağır kasmalar oldu ekranın küçülmesi bilgisayarı açarken kendiliğinden komut sistemi çalışıyor. Birçok virüs programı kullandim ama hala devam ediyor . Detaylı bir temizlikten bahsederseniz mutlu olurum lütfen yardımcı olun.

kullanici504775 kullanici504775 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    YeaDesktop,  1.0.0.1 ve UC diye bahsedilen yazılımlar PUPs yani potansiyel olarak istenmeyen yazılımlardır.

    Bu programları antivirüs programları bulamaz fakat güçlü antimalware programları bu programları kaldırır.

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır?

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    Bu programlar ile sırası ile tarayın. Her taramadan önce bir önce yüklediğiniz anti-malware programını kaldırın.

    Birden fazla program önermemdeki sebep bir diğerinin bulamadığını öteki bulabiliyor. Linklerde programlar nasıl kullanılır anlatılıyor zaten.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

      Tarayıcılarda sıkıntı varsa Başlat / çalıştırı açın bu dosya yolunu yapıştırın" %userprofile%\AppData\Local"

      Google Opera  Mozilla klasörünü silin sıkıntı olmaz kayıtlı kısayolar ve şifreleriniz silinir yeniden girersiniz

      "C:\Program Files (x86)\"    Google klesörünü silin Google chrome yeniden kurun

      1. Revo Uninstaller 30 gün ücretsiz indirin kurun yabacı programlar  burda görünür kalldırın
      2. zemana anti malware 15 gün ücretsiz burdan indirin  tarama yaptırın
      3. bilgisayarı yeniden başlatın.
      candan candan (4301)