1 bilgisayarda 2 mac adresi kullanılır mı ?

Oynadığım oyunu 1 bilgisayarda 2 hesapla oynamak istiyorum. Aynı modeme tabletimle bağlanıp aynı ip adresiyle oynayabiliyorum ama 1 bilgisayarda oynayamıyorum. Sorun sanırım mac adresi engeli koyuyor. Bu engeli nasıl aşarım. Sanal bilgisayar kurup bu engeli aşabilirmiyim?

oguzhan34 oguzhan34 (96)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarda bir tane ağ kartı olabildiğine göre bu demek oluyor ki sadece bir tane MAC adresi kullanılabilir. MAC engelini aşmak için MAC adresi değiştirici uygulamalarını deneyip oyunu kandırmaya çalışman lazım.

    Mesela Technitium MAC Address Changer diye bir program var. Onu indirip arabirimden "Change Now" deyip bilgisayarı yeniden başlatıyorsun, ve MAC adresin değişiyor. Bunu deneyebilirsin.

    Technitium MAC Address Changer: https://technitium.com/tmac/

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • 2 hesabı aynı pc den gireceğim için yine aynı Mac adresi alacak öyle değil mi? @farurhenho oguzhan34 6 yıl önce
    • Ben oyunlarla aram olmadığı için ne yapmak istediğini pek anlamadım. Sadece anladığım kadarıyla MAC engeli yemişsin, onu aşmak için bir ihtimal çözüm önerisi sundum. Denersin gerekli şekilde @oguzhan34 omercik 6 yıl önce
    • Sorunum 1 bilgisayar ile 2 hesabı kullanmak :). Oyun da 2 hesaba girmeyi Mac adresiyle engelliyor. @farurhenho oguzhan34 6 yıl önce
    • Oyunun engeli olsa gerek. Bilmiyorum artık önerdiğim programı denersin sen. @oguzhan34 omercik 6 yıl önce
    • Teşekkür ederim. @farurhenho oguzhan34 6 yıl önce