%100 Bellek Kullanımı

Bilgisayarımda 16 gb ram var

Bazen oyun oynarken (gta 5,cs go)  Bilgisayarınızdaki bellek azaldı hatası alıyorum(resim benim pc nin ekran alıntısıdeğil ama aldığım hata aynısı) http://ademocut.com/wp-content/uploads/2014/05/bilgisayarınızda-Bellek-Azaldı-Hatası.jpg

Görev yöneticisinden bellek kısmına baktığımda %40 kadarı kullanılıyor

fakat 0 diski(C: D:) %96 larda geziyor Hatta bazen bilgisayar boştayken bile % 100 görünüyor  sebebi nedir? (resim) http://prnt.sc/esccr0

mutecessis mutecessis (216)
7 yıl önce sordu

Toplam 2 Cevap

Üç sene önce açılan benzer konularda (iki ayrı konu) (@murat cevabi mesajlar yazmış. Faydası olabilir:

Bellek azaldı hatası (tıkla)

Bellek Azaldı Uyarısı (tıkla)

%100 Disk kullanımı konulu bir mesajada @hakan cevabi mesajı var:

100% Disk Kullanım Sorunu (tıkla)

%100 Disk kullanımı problemleri ile alakalı olarak sitede açılmış daha bir çok konu var:

Site içi arama motorunda "%100 Disk kullanımı" arama sonuçları (tıkla)

Benden özel bir cevap bekliyorsan bu problemlerle çok nadir karşılaşırım ve bunlarıda genel sistem bakımları ile aşarım (Şüphelendiğim dosyaları kaldırmak dahildir bunlara).

temmuz temmuz (12505)
7 yıl önce cevaplandı

    Merhabalar bu hata arka planda çalışan gereksiz programlar yapar mesela bir program %60 bellek kullanıyorsa bilgisayar ağırlaşır ve programları açmamaya başlar seinn yapacağın işlem

    Başlat >ÇALIŞTIR> MsConfig Yazıp başlarken açılan programları kapat ve bilgisayara reset at

    Eğer yine Aynı hata devam ediyorsa Advanced System care yi indir o daha kaliteli bir program

    birde sıkıntı şurda bazı sistemler işlemci falan yetmediği için bilgisayar daha hızlı çalışır ve daha çok Ram Yer O yüzden Bilgisayarın ramı   düşük ise xp yüksek ise windows 7 8 kullan  işlemcini flan temizle hava tut flan gibi işlemler yap derim Birde Bilgisayarının işlemcisinin tozuna bak işlemci çok sıkıntı gibi

    Bu programlarlada bu sorun gidirelebilir

    ComboFix

    ADVanced

    CCLeaner

    TEŞEKKÜRLER

    @NvidiaGTX

    nvidiagtx nvidiagtx (690)