1000 tl civarına laptop tavsiyesi

Öncelikle Ankara'da olmak şartı ile 2. el olabilir.
Güvenilir olması şartı ile siteler olabilir.
Genelde daha pahalı olsa da bazen uygun satan vatan-teknosa vb mağazalar olabilir.
Fiyat farkına değecekse yurtdışı'da olabilir.

Birçok yerden satın alabilirim. Yeter ki güzel bi f/p ürünü almış olayım.

Oyun oynamak için daha önce kasa topladım bu yüzden hafif, taşıması kolay, 13 veya 11 inç öncelikli bir notebook, netbook tarzı birşey arıyorum.
2 gb ram windows 10 da yeter mi yetmez mi beni düşündürüyor. Garanti olsun diye 4 gb ram olması ilk tercihim.

Üniversite ve günlük işlerde kullanacağım.

Bir miktar daha bütçe artırabilirim.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Önerilerinizi bekliyorum. Yardımlar için şimdiden teşekkürler

hasanalpcan hasanalpcan (33)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba

    Senin için bir araştırma yaptım piyasada 1000-2000 tl arasında olan laptop bilgisayarları senin isteklerin doğrultusunda inceledim bir göz at

    Not : Ben bilgisayarları vatan bilgisayar sitesinden araştırdım farklı sitelerde fiyat farklılıkları olabilir

    - ASUS X540LA CORE İ3 - 1399 TL (Fiyatlar Vatan Bilgisayar Sitesinden Yararlanarak Yazılmıştır. Döviz Kuruna Göre Fiyatlar Değişkenlik Gösterebilir)

    Genel Özellikler
    ----------------------------------
    ↓ İşlemci Özellikleri ↓

    İşlemci Ön Bellek = 3 MB

    İşlemci Markası = Intel

    İşlemci Teknolojisi = Core i3

    İşlemci Hızı = 2.0 GHz

    İşlemci Numarası = 5005U
    ----------------------------------
    ↓ Ram Özellikleri ↓

    RAM Kapasitesi = 4 GB

    RAM Tipi = DDR3
    ----------------------------------
     ↓ HDD Özellikleri ↓

    Disk Kapasitesi = 500 GB

    Disk Türü = SATA
    ----------------------------------
     ↓ Grafik Kartı ↓

    Ekran Kartı Chipseti : Intel® HD Graphics 5500

    Çözünürlük	1366 x 768

    Fiyat → 1399 TL (Fiyatlar Vatan Bilgisayar Sitesinden Yararlanarak Yazılmıştır. Döviz Kuruna Göre Fiyatlar Değişkenlik Gösterebilir)

    LENOVO IDEAPAD 110 PENTIUM N3710 - 1199 TL (Fiyatlar Vatan Bilgisayar Sitesinden Yararlanarak Yazılmıştır. Döviz Kuruna Göre Fiyatlar Değişkenlik Gösterebilir)

    Genel Özellikler
    -----------------------------
    ↓ İşlemci Özellikleri ↓

    İşlemci Ön Bellek = 2 MB

    İşlemci Markası = Intel

    İşlemci Teknolojisi = Pentium

    İşlemci Hızı = 1.6GHz Turbo İle 2.56GHz

    İşlemci Numarası = N3710
    ------------------------------
    ↓ Ram Özellikleri ↓

    RAM Kapasitesi = 4 GB

    RAM Tipi = DDR3L
    ------------------------------
    ↓ HDD Özellikleri ↓

    Disk Kapasitesi = 500 GB

    Disk Türü = SATA
    ------------------------------
    ↓ Grafik Kart ↓
    Ekran Kartı Chipseti	Intel HD Graphics

    Çözünürlük = 1366 x 768
    ------------------------------
    ↓ Bağlantı Özellikleri ↓

    USB 3.0	Var

    HDMI	Var

    USB 2.0	Var

    Fiyat →  1199 TL (Fiyatlar Vatan Bilgisayar Sitesinden Yararlanarak Yazılmıştır. Döviz Kuruna Göre Fiyatlar Değişkenlik Gösterebilir)

    - HP15-AC100NT CORE İ3 - 1399 TL (Fiyatlar Vatan Bilgisayar Sitesinden Yararlanarak Yazılmıştır. Döviz Kuruna Göre Fiyatlar Değişkenlik Gösterebilir)

    Genel Özellikler
    ---------------------------------
    ↓ İşlemci Özellikleri ↓

    İşlemci Bus Hızı = 1600 MHz

    İşlemci Ön Bellek = 3 MB

    İşlemci Markası = Intel

    İşlemci Teknolojisi = Core i3

    İşlemci Hızı = 2.0 GHz

    İşlemci Numarası = 5005U
    ----------------------------------
    ↓ Ram Özellikleri ↓

    RAM Kapasitesi = 4 GB

    RAM Tipi = DDR3
    ----------------------------------

    ↓ HDD Özellikleri ↓

    Disk Kapasitesi = 500 GB

    Disk Türü = SATA
    ----------------------------------
    ↓ Grafik Kart ↓

    Ekran Kartı Chipseti = Intel® HD Graphics 4400

    Çözünürlük = 1366 x 768
    ----------------------------------
    ↓ Bağlantı Özellikleri ↓
    USB 3.0	Var

    USB 2.0	Var

    Fiyat →  1399 TL (Fiyatlar Vatan Bilgisayar Sitesinden Yararlanarak Yazılmıştır. Döviz Kuruna Göre Fiyatlar Değişkenlik Gösterebilir)

    - ASUS X540LJ CORE İ3 - 1570 TL (Fiyatlar Vatan Bilgisayar Sitesinden Yararlanarak Yazılmıştır. Döviz Kuruna Göre Fiyatlar Değişkenlik Gösterebilir)

    Genel Özellikler
    ----------------------------------
    ↓ İşlemci Özellikleri ↓

    İşlemci Ön Bellek = 3 MB

    İşlemci Markası = Intel

    İşlemci Teknolojisi = Core i3

    İşlemci Hızı = 1.7 GHz

    İşlemci Numarası = 4005U
    ----------------------------------
    ↓ Ram Özellikleri ↓

    RAM Kapasitesi = 4 GB

    RAM Tipi = DDR3L
    ----------------------------------
    ↓ HDD Özellikleri ↓

    Disk Kapasitesi = 500 GB

    Disk Türü =SATA
    ----------------------------------
    ↓ Grafik Kart ↓

    Ekran Kartı Markası = NVIDIA

    Ekran Kartı Chipseti = GT920M

    Ekran Kartı Hafızası = 1 GB

    Çözünürlük = 1366 x 768
    ----------------------------------
    ↓ Bağlantı Özellikleri ↓
    USB 3.0	Var

    HDMI	Var

    USB 2.0	Var

    Fiyat → 1570 TL (Fiyatlar Vatan Bilgisayar Sitesinden Yararlanarak Yazılmıştır. Döviz Kuruna Göre Fiyatlar Değişkenlik Gösterebilir)

    Açıklama: Bana kalırsa bu önerdiğim laptopların içinde en sondaki ASUS X540LJ CORE İ3 laptopunu incele, Hem ekran kartı markası nvdia  hemde i3 işlemciye sahip, Fiyaı olarak ta ayırdığın bütçenin üzerine biraz daha ekleme yaparsın tabi bu benim düşüncem sen hangi bilgisayarda karar kılarsan onu incele

    Umarım faydalı olmuştur...

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

    • https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-temiz-acil-satilik-hp-i5-4.nesil-8gb-ram-cift-ekran-339110393/detay/ Bu laptop'a yorumunuz nedir acaba? hasanalpcan 7 yıl önce
    • Güzel bir bilgisayar ancak , İkinci el laptop konusunda güvenirlik çok önemli çünkü ürünü incelediğim kadarıyla garanti süresi dolmuş, Ve doğabilecek sıkıntılar başını ağrıtabilir tahatugyan 7 yıl önce
    • Hocam bir de buna bakabilir misiniz? https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-temiz-hp-i5-4.nesil-8gb-ram-750gb-hdd-2gb-nvidia-840m-ekran-344741831/detay/ hasanalpcan 7 yıl önce
    • Güzel bir bilgisayar senin aradığın özelliklere fazlasıyla yeter. i5 İşlemciye sahip ekran kartı olarak ta NVIDIA GeForce 840M grafik kartına sahip incelediğim kadarıyla garanti süresi devam etmekte. Satıcıyla bir görüş ortak bir karara varırsanız ürün güzel , senin yukarıda belirttiğin özellikleri sana fazlasıyla sunar tahatugyan 7 yıl önce
    • Teşekkürler hocam :) hasanalpcan 7 yıl önce
    • Güzel paylaşım @tahatugyan hakan 7 yıl önce
    • teşekkür ederim @hakan tahatugyan 7 yıl önce
    • Emeğine sağlık @tahatugyan blackheaven 7 yıl önce
    • Teşşekürler @blackheaven , tahatugyan 7 yıl önce

    Oyun oynamıycaksan günlük kullanım açısından bu laptopu alabilirsin.Fiyat pahalı dersen daha ucuz laptopda önerebilirim.

    Asus X455LF-WX031DC

    ardahd ardahd (631)
    7 yıl önce cevaplandı

    • bu fiyat aralığında istiyorum, sorun yok yani. Hatta çok fark eder derseniz 1500'ü bile zorlayabilirim hasanalpcan 7 yıl önce
    • Yani elbette arada bir hız farkı olur fakat oyun oynamıycaksan bence bu laptop yeterli. ardahd 7 yıl önce
    • Bu laptopda 1500TL fakat indirimde eğer şimdi almıycaksan bu laptopu alma çünkü 1500-1600TL civarlarında daha iyi laptoplar var. ardahd 7 yıl önce
    • https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-temiz-acil-satilik-hp-i5-4.nesil-8gb-ram-cift-ekran-339110393/detay/ Bu ürün hakkında yorumunuz nedir acaba? hasanalpcan 7 yıl önce
    • Gayet iyi o fiyata alabilirsin.İhtiyacını rahatca karşılayacaktır. ardahd 7 yıl önce