12 Mart 2017 internet yavaşlık sorunu

benim internetim 10 gündür yavaş tüm değerler normal gözükürken hız testinde 0.30 mbt ile 4 mbt anca görüyor süperonline ve türktelekom çözemedi  Modem değerlerime buradan ulaşabilirsiniz

ayas ayas (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Hat değerleriniz gayet sağlıklı gözüküyor.Bu değerler ile sorun yaşamamanız gerekli.Yaşadığınız sorun muhtemelen sizden veya altyapıdan kaynaklı değil, Türkiye genelinde olan bir sorundan olabiliyor.

    Donanımhaber Forum sitesinde de size benzer pek çok internet hız yavaşlaması yaşayan kişi mevcut.Şu sıralar internetlerinin yavaş olduğundan bahsediyorlar.Sizin durumunuzdaki kişiler de internet servis sağlayıcılarına sorduklarında genel bir çalışma olduğundan bahsedilmiş.Bu çalışma belki Mayıs ayında düzenlecek olan AKK(Adil kullanım kotası) hızları olabilir diye düşünülüyor.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      Lokal bir sorun olabilir. Türk Telekom ve Istanbul olarak bir sorun yok bende.

      murat murat (12492)
      7 yıl önce cevaplandı

        Son on gün içerisinde kablosusuz bağdaştırıcı adaptörü sürücüsü otomatik güncellenmiş ve o sebeple hız düşüşü yaşanmış olabilir. Benim başıma gelmişti o tecrübe ile belirtiyorum.

        Aygıt Yöneticisinde sürücüyü kontrol et ve eğer güncelleme olduysa -sürücü özelliklerinden- "Sürücüye geri dön" düğmesini tıklatarak PC'yi yeniden başlat ve yeniden bir hız testi yap.

        Veya sistem geri yüklemesi yap:

        Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

        Edit:

        Eğer üsttekiler çözüm sağlamazsa; aynı ağda başka cihazlarla (başka PC, telefon, tablet gibi) hız kontrolü ve testi yap. Yada düşük intenet hızı aldığın PC'yi bir başka ağda (mesela komşunun ağında/internetinde) test et. Bu şekiller ile problemin internet bağlantısımı yoksa baglanılan cihaz/PC kaynaklimı oldugunu netleştir. Bu sonuçlara göre çözüm ara.

        Edit 2:

        Birde kablolu, ethernet bağlantılı hız kontrolü yap.

        temmuz temmuz (12505)
        7 yıl önce cevaplandı

          cevaplar için teşekürler ama düzelmedi

          ayas ayas (1)
          7 yıl önce cevaplandı

          • Mesajımın altına yeniden bak. temmuz 7 yıl önce