150 Mbps mi 300 Mbps mi? Hangisini tercih etmeliyim?

1-) Tp-Link 150Mbps Ve 300Mbps Adaptörler Gördüm.

Benim Modem İle Aramda 2 Duvar Var Hangisi İyi Olur ?

2-)  Laptopumun Ki Kaç Mbps Onu Nasıl Öğrenebilirim ?

İnternetim 54Mbps Veya 100Mbps Olmalıydı

malgibiolan malgibiolan (307)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer bütçen varsa 300 mbps yazanı alın. Modemin olduğu oda ile sizin bulunduğunuz oda arasında 2 duvar varsa 300 mbps yazanı almak sizin için daha avantajlıdır.

    İkinci sorunuzun cevabı olarak laptopunuzun özelliklerine bakmanız gerekiyor.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Nereden Bakabilirim ? malgibiolan 6 yıl önce
    • Özelliklerde Yok malgibiolan 6 yıl önce
    • Aygıt Yöneticisinde Varmıdır. malgibiolan 6 yıl önce
    • Aygıt Yöneticisinden ağ bağdaştırıcınıza sağ tıklayıp Özelliklere tıklayın. Buradan Gelişmiş seçeneğine gelin ve oranın bir fotoğrafını konunun altına ekleyin. @malgibiolan omercik 6 yıl önce

    150Mbps ve 300Mbps arasında elbette 300 Mbps tercih edebilirsin. Hız olarak daha iyi sonuç verecektir.  Elbette buradaki hız bilgisayarın ile modemin arasındaki hız. Bu internet hızından yani servis sağlayıcının sana sağladığı hızdan daha iyi verim alacaksın anlamına gelir.

    Laptopunun desteğini görmek için Windows 10 kullanıyorsan şunu yap:

    1. Wi-fi bağlantı işaretini sağ tuşla tıkla.
    2. Ağ ve İnternet ayarları ögesini açın seçeneğini tıkla.
    3. Açılan sayfadan wi-fi seçeneğini tıkla.
    4. Donanım özelliklerini tıkla.
    5. Protokolde 802.11n yazıyorsa bu 300 Mbps 'a kadar bağlantı desteği var demektir.
    hakan hakan (15394)