1500 TL Masaüstü Oyun Bilgisayarı Toplama Tavsiyesi

Bir kasa toplamayı düşünüyorum. Yaklaşık 1500 TL hedefledim kendime. Fakat Intel'in Pentium G3258 işlemcisini mi kullansam yoksa AMD'nin A10 7870K işlemcisini mi kullansam bilemedim. Yardımlarınızı bekliyorum. İlginiz için teşekkürler.

hasanalpcan hasanalpcan (33)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Geçtiğimiz yıl içerisinde 20.yıla özel olarak üretilen, çarpan kilidi açık G3258 ile birçok sistem toplamıştım. Fakat bu işlemci günümüz için artık eskidi. G3258 Hyper-Threading desteklemiyor. Çift çekirdek ile 2016 yılında çok sıkıntı yaşanabilir. Bu nedenle G3258'i elemelisin.

    A10-7870K APU gerçekten dahili R7 grafik işlemcisi ile uygun fiyata giriş seviyesi oyun deneyimi elde etmek isteyen kullanıcılar için güzel bir çözüm. Ancak A10-7870K'nın CS:GO,LoL ve Dota tarzında yüksek sistem gerektirmeyen oyunlarda tatmin edici bir performans sunacağını bilmelisin. Yani GTA 5 gibi yüksek grafik kalitesine sahip oyunlarda oldukça düşük çözünürlükte sınırlarda bir performans sunacaktır.

    Dolar kuru bu kadar yüksek iken maalesef orta seviye harici bir GPU'ya sahip sistem toplamak minimum 2000 TL gerektiriyor. Bu nedenle A10-7870K ile sistemini toplayıp daha sonra bu sene içerisinde çıkacak Pascal mimarili bir NVIDIA kart ilave ederek yola devam edebilirsin.

    1500 TL Masaüstü Oyun Bilgisayarı Tavsiyesi

    • AMD A10-7870K
    • ASUS A68HM-PLUS
    • CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 2400MHz CL11​
    • WD 3.5″ 1TB Caviar Blue 7200 RPM
    • Cooler Master Elite RC-430

    ​Toplam: 1439TL (10.03.2016)

    brsozl brsozl (1961)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Yardımınız için çok teşekkür ederim. Ben hepsiburada ve vatandan bir bilgisayar topladım buna yorumunuz nedir peki? http://i.hizliresim.com/j3nREG.png http://i.hizliresim.com/21Z4M0.png hasanalpcan 8 yıl önce
    • Gayet iyi alınabilir ancak anakart ve kasa/güç kaynağı ikilisinden kısarak SSD almak ne kadar mantıklı tartışılır. SSD ilerde eklenebilir ancak anakart ve kasa/ güç kaynağı çok uzun vadede değişecek bileşenler. Bence daha dengeli olan yukarıda toplamış olduğum sistemi tercih etmelisin. brsozl 8 yıl önce
    • Bu 2 anakart ve kasa arasında ki fark nedir? Sizin önerdiğinize baktım fakat pek satan bi yer bulamadım hasanalpcan 8 yıl önce
    • Vatan'da mevcut. Fark kalite :) brsozl 8 yıl önce
    • anakartı anladım da dış kasada ne gibi bi kalite farkı var? Güç kaynağı olarak ikisininde sertifikası yok hasanalpcan 8 yıl önce
    • birde şöyle bir öneri aldım sizce bizim sistemle bu sistem arasından hangisi mantıklı olur X4 860k+ hd7770 hasanalpcan 8 yıl önce
    • Komik bir öneri. Öneriyi sunan kişi 5 yıl önceden geliyor sanırım :) Ben ne kadar yorum yazsam sen yine başkasından duyduğunu bana soracaksın. Benim yazdığım önerilerde tereddüt etmene gerek yok. Sistemi gönül rahatlığıyla alabilirsin. Hayırlı olsun şimdiden :) brsozl 8 yıl önce
    • Bir sürü öneri var. Hepside farklı yorumlar yapınca kafa karışıklığı oluyor :). Teşekkürler yeardımların için. hasanalpcan 8 yıl önce