16 Nisan 2017 Pazar internet yavaşlaması

Merhaba;

Twitter'da BTK'nın resmi sayfasına birçok kullanıcı internet yavaş diye tweet attı. Bu yavaşlama bendede var. Neden kaynaklanıyor?

toprak34 toprak34 (2026)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Gerçi bende yok öyle bir yavaşlama ama yavaşlamalar herhalde referandum sebebiyledir. Malum sosyal medya kullanımı, haber takip, mesajlaşma ve diğer iletişim tavan yapıyor böyle özel günlerde. Bu kullanımlarda (yoğun kullanımlar) haliyle internet yavaşlamarına yol açabiliyor.

    Eğer DNS değiştirirsen internet hızı yavaşlamalarından çok etkilenmezsin. Google DNS 8.8.8.8 - 8.8.4.4 tavsiyem olur.

    DNS değiştirme nasıl yapılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      Evet bu yavaşık 16 Nisan 00:00 gibi zamanlarda başladı.Çoğu kişide bu sorun yaşanmışa benziyor.Ancak dün itibariyle herhangi bir sorun görünmüyordu.Bu bir sorun değil de seçim dolayısıyla önlem alınmış olabilir.

      ismailsarp ismailsarp (6010)