1660 super ekran kartı sistemime uyarmı ?

arkadaşlar merhaba yeni çıkan oyunlarla birlikte vram sorunu yaşamaya başladım vram yetersiz geliyor  vram şuanda 2048mb ve rdr2 vb. iyi grafikli oyunlarda yetersiz geliyor, en düşük ayarlarda oynamak zorunda kalıyorum dolayısıyla görüntü berbat görünüyor biraz araştırdım ve fiyat performans olarak '1660 super' ekran kartını buldum. Bu kart kaç gb vram sağlıyor ? şu anki sistemime uyarmı? nelere dikkat etmem gerekli bilmiyorum.

sistemim:

Anakart: ASUS P8h77-M LE socket 1155 LGA DDR 3.

İşlemci: İntel Core i7 3770 3.40 GHz.

Ekran kartı: AMD Radeon HD 7800 series (6GB.)

RAM: 16 GB (2x8)DDR 3.

Power supply: 600W.

eğer '1660 super' uymuyorsa tavsiyede bulunabilirsiniz şu vram yetersizliğini en uygun fiyatla çözmek istiyorum yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

berk39 berk39 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Evet uyumludur. Yalnız PSU'nun markasını öğrenebilirmiyim ? Çünkü eğer kalitesiz bir PSU varsa ekran kartına yazık etmeni istemiyorum.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • PSU markası CODEGEN Model no: sx600 berk39 4 yıl önce
    • bu arada 600W. muş berk39 4 yıl önce
    • Güç kaynağı hakkında, sağlam değil diyorlar. Bendede 1660Super var. hydra 4 yıl önce
    • pc 8-9 yıllık. güç kaynağı şimdiye kadar bir sorun çıkarmadı. berk39 4 yıl önce
    • 1660 super kaç gb vram sağlıyor onu biliyormusun ? berk39 4 yıl önce
    • benim ekran kartı 6gb ama 2gb vram sağlıyor ve bu oran benim sistemde ayarlanamıyor araştırdım. berk39 4 yıl önce
    • Hayır HD7800 2 GB VRAM'e sahip. 6 GB VRAM olup 2 GB VRAM Sağlaması böyle saçma bir şey olamaz. 1660Super 6 GB VRAM'e sahip. hydra 4 yıl önce
    • @berk39 cevabımı onaylarmısın ? konu çözüldü. hydra 4 yıl önce